Oppo Realme 5I vs Oppo Realme 6I

Hangisi daha iyi? Benim için önemli olan kasmaması, şarjın uzun süre gitmesi, kasmaması ve yine kasmaması çok önemli. Kamera oda önemli ama çok da sıkıntı olmaz kasmasın ve yazılımsal sorun çıkarmasın yeter. Oyun oynamayacağım zaten. Hangisini önerirsiniz?

Hangisi daha iyi? Benim için önemli olan kasmaması, şarjın uzun süre gitmesi, kasmaması ve yine kasmaması çok önemli. Kamera oda önemli ama çok da sıkıntı olmaz kasmasın ve yazılımsal sorun çıkarmasın yeter. Oyun oynamayacağım zaten. Hangisini önerirsiniz?

Hocam bütçe belirtirseniz daha iyilerini önerebiliriz.
İki telefonda kötü çünkü.

Neden kötü? Bütçem çok yok Max 2500 hadi zorladım 2700.

Hocam ikisinin de ekranı çok düşük.
Sadece bu sebep bile yeter.

Daha iyi bir performans istiyorsanız Realme 7'ye yükseltebilirsiniz olmaz ise;
(Güncelleme yapmamak daha iyi olabilir ama size kalmış)

Note 8 Pro kötü diye duydum. Android için artık hep kötü gözle bakacağım hangi telefonu söylesem kötü diyorlar. 2. el iPhone 6S Plus alacağım bu gidişle. Ekranları düşük dediniz evet ama benim için sorun olmaz şu anda kullandığım Xiaomi Redmi 6A onun da ekranı düşük ama sorun değil kullanıyorum. Kasmasın şarjı uzun gitsin yeter cidden. Ama kesin kasmasın.

Note 8 Pro kötü diye duydum. Android için artık hep kötü gözle bakacağım hangi telefonu söylesem kötü diyorlar. 2. el iPhone 6S Plus alacağım bu gidişle. Ekranları düşük dediniz evet ama benim için sorun olmaz şu anda kullandığım Xiaomi Redmi 6A onun da ekranı düşük ama sorun değil kullanıyorum. Kasmasın şarjı uzun gitsin yeter cidden. Ama kesin kasmasın.

Hocam sadece ekranı ile alakalı değil biri G80 diğeri G90t kullanıyor.

Hocam bir de telefonları kime soruyorsunuz :D
Bu bütçede her telefonun eksi bir yanı var zaten.
Note 8 Pro'nun MIUI'ı sıkıntı mesela.
Ayrıca bu bütçede kesinlikle iPhone almayın.

O zaman Max 2500-2600TL için ne önerirsiniz?

Hocam Note 8 Pro öneririm.

Alternatif olarak Note 9S'e bakabilirsiniz (kendim kullanıyorum) ancak cihaza ROM atmazsanız tam bir işkence.
Daha yeni olsun derseniz 9S alın ama öyle bir takıntınız yoksa kesinlikle Note 8 Pro alın.

( M.21'e ve A73'e bakabilirsiniz ama ikisinin de performansı 9S ve 8 Pro'dan kötü.)

Geri
Yukarı