Oppo Reno 4 Lite vs Huawei P40 Lite

Mr. KEY

Kilopat
Başlıkta ki iki cihaz arasında kararsız kaldım. Pil kapasitesi konusunda hemen hemen yakınlar. Reno 4 Lite mediatek işlemci kullanıyor ve ekranı AMOLED, P40 Lite kirin işlemci kullanıyor ve ekranı IPS LCD. Reno 4 Lite'ın ekranı bana cazip gelirken p 40 Lite'ın işlemcisi ve tasarımı cazip geliyor. Huawei'nin Google desteğinin olmaması ve her iki telefonun kamera özelliklerini bir kenara koyarsak işlem gücü, bataryanın verimliliği, telefonun takılmaması gibi açılardan değerlendirirsek hangisi tercih edilebilir bir cihazdır? Mediatek işlemciler kötü müdür? Ya da bir yıl sonra performansında düşüş yaşanır mı? Cevaplarsanız çok sevinirim. Not: Farklı cihazları düşünmüyorum.

MediaTek işlemciler gereksiz ısındığından tercih edilmiyor. Tamam, İMG PowerVR GPU var ama CPU tarafında kötü durumda. Huawei Kirin 810 ise GPU tarafında çok iyi bir konumda, rakibi ise Snapdragon 765G'dir. CPU tarafındada MediaTek'ten daha iyi, ARM Cortex-A76 mimarisini kullanıyor ve 6 çekirdekli GPU'ya sahip. MediaTek ise 4 çekirdekli GPU'ya sahip. Aradaki fiyat farkınıda göz önünde bulundurursak Huawei P40 Lite çok daha iyi bir seçim olacaktır. Ayrıca Google servisleri olmadığından daha hızlı çalışıp, arka planda daha az yorulacaktır.

Yeni konular

Geri
Yukarı