Optik Switch klavye önerisi

Bütçe
1500-2000

Rafi Hızlı

Kilopat
Merhaba, 6 aylık bir membran klavye kullanımı sonrasında tekrardan mekanik klavye almayı düşünüyorum. Fakat hangi Switch iyi, hangisi kötü, hangisi dayanıklı tam olarak bilmiyorum. İnternet ortamında genelde mekanik klavyelerin membran klavyelerden daha dayanıklı olduğu söyleniyor fakat evde 3 adet olmak üzere bozuk şekilde duran mekanik klavyelerim mevcut bu klavyelerde klasik switclerde kullanılan iletken tel bulunuyor. Fakat 6 yıllık membran klavye hala taş gibi çalışıyor anlamadım gitti hani mekanik klavyeler daha dayanıklıydı? :).

Neyse konudan uzaklaşmadan ve bu bozulma furyasından biraz daha uzaklaşmak amacıyla optik Switch'lerin, klasik Switch'lerden daha fazla dayanacağı öngörüsündeyim. Tabii ki bu öngörü yanlış olabilir klavye uzmanları bu konu hakkında daha iyi bilgiye sahiptir ve yanlış düşüncem varsa düzeltebilir.

Bütçemiz 1500TL ile 2000TL arasında olmakla birlikte mümkünse kırmızı Switch harici(sesten değil de hissiyatı hiç hoşuma gitmedi klavyeyi iade ettim) TKL olursa çok sevinirim. Ayrıca illa Türkiye'den alacak değiliz AliExpress'ten veya başka sitelerden de bildiğiniz, kullandığınız bir klavyeyi sipariş verebiliriz. :)

Şimdiden hepinize teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı