Çözüldü Oracle VM VirtualBox'a kurulan Windows parola istiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Bahadirakgull

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhabalar, ben Oracle VM VirtualBox'a sanal Windows kurdum. Dün gece çalıştım birkaç kez daha da normal şekilde çalıştım gece bilgisayarı açık bırakıp eve gittim sabah geldiğimde sanal Windows'u açtım ve benden şifre istiyordu. Benim kendi bilgisayarımda da şifre yok sanal Windows'a da şifre kurmadım ve ilk defa benden şifre istedi. Ne yapmalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Arkadaşlar merhabalar, ben Oracle vm VirtualBox'a sanal Windows kurdum. Dün gece çalıştım birkaç kez daha da normal şekilde çalıştım gece bilgisayarı açık bırakıp eve gittim sabah geldiğimde sanal Windows'u açtım ve benden şifre istiyordu. Benim kendi bilgisayarımda da şifre yok sanal Windows'a da şifre kurmadım ve ilk defa benden şifre istedi. Ne yapmalıyım?

ISO'dan başlatıp sistemi. Shift +F10 yapın ve sırasıyla şu komutları girin.

Bash:
diskpart
list vol (burada diskler listelenir c diskinin harfini boyutuna göre bulun.)
x: (x=demin bulduğumuz harf)
cd windows.
cd system 32.
ren utilman.exe utilman1.exe
ren cmd.exe utilman.exe

Daha sonra sistemi normal açıp sağ alttan kolay erişim tuşuna basın. CMD açılır oraya şu komutu yazın. netuser kullaniciadiniz yenisifreniz daha sonra yeni şifre ile giriş yapın.
Arkadaşlar merhabalar, ben Oracle vm VirtualBox'a sanal Windows kurdum. Dün gece çalıştım birkaç kez daha da normal şekilde çalıştım gece bilgisayarı açık bırakıp eve gittim sabah geldiğimde sanal Windows'u açtım ve benden şifre istiyordu. Benim kendi bilgisayarımda da şifre yok sanal Windows'a da şifre kurmadım ve ilk defa benden şifre istedi. Ne yapmalıyım?

Bash:
diskpart
cd windows.
cd system 32.
ren cmd.exe utilman.exe

Daha sonra sistemi normal açıp sağ alttan kolay erişim tuşuna basın. CMD açılır oraya şu komutu yazın. netuser kullaniciadiniz yenisifreniz daha sonra yeni şifre ile giriş yapın.

Çözüm

Bash:
diskpart
cd windows.
cd system 32.
ren cmd.exe utilman.exe

DNS kaydı bölgeniz için yetkili değil uyarısı verdi. Çalışmadı geri. Nasıl iptal ederim? Hız erişimi CMD'den açmasın.

Yeni konular

Geri
Yukarı