Origin Açıkken Battlefield 3 Oyununda Yüksek Ping Sorunu

Gambit

Kilopat
Daha fazla  
İyi günler arkadaşlar. Sözü uzatmadan konuya girmek istiyorum. Son birkaç aydır yaşadığım fakat pek aldırmasam da, bu aralar yeniden başlamak istediğim Battlefield 3 oyununda yüksek ping sorunu yaşıyorum. Bu yüksek ping sorunu Origin programını açtığım andan itibaren başlayıp, kapattıktan 10 saniye kadar sonra tekrar ping durumunu kontrol etmek istediğimde normal değerlere dönüyorlar. Bu durumu fotoğraflar ile de destekleyerek yardımlarınızı bekliyorum.

Düşük ping ile durum böyle: http://oi60.tinypic.com/2duk0vm.jpg
Origin programını açtığımda ise ping bu durumda: http://oi57.tinypic.com/wh1vep.jpg

Saygılarımla.

Windows + R > cmd > Bu kodu yaz. Boşluk varmı sorma koyuyorum ben anlarsın.

ping -t "ip adresin"

ip adresin yerine tırnaksız olarak ip adresini yaz. Yaklaşık 5 dakika bekle sonra oyuna gir düzelir.

Her oyuna girmeden önce yap. Bir süre sonra artık yapmana gerek kalmayacak zaten.

"Origin In Game"i kapatıp tekrar dener misin ? Eki Görüntüle 11022

İyi günler diyerekten söze girmek istiyorum. "Origin In Game" seçeneğini kapatıp 5 dakikalık bir beklemenin sonucunda yeniden denedim. Fakat sonuç maalesef aynı. Ama sanki şöyle bir durum var gibi programda. Ping değerlerini sürekli yenilediğimde örneğin 15 saniye yüksek ping (105 ve üstü) çıkıyorsa, 5-8 saniye kadar da düşük ping (75 ve altı) çıkmakta. Fakat Origin programı kapalı olduğu zaman her daim düşük ping değerleri ile karşılaşıyorum. Kısacası henüz sorunumu çözemedim, fakat cevapladığınız için teşekkür ederim.

Konu günceldir arkadaşlar, bu arada zamanında @Recep Baltaş'ın Origin ile ilgili bir konusunu okuduğum için onu da etiketlemek istedim.

Saygılarımla.

arkadaşlar benide oyundan sürekli atıyor 25mbit kablonet internetim var

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…