Orijinal AirPods nasıl anlaşılır?

529616

Centipat
Kek günü
Merhaba benim babama bir arkadaşı 2022'de 500 TL'ye AirPods satmıştı. Bende çakmadır deyip hiç denememiştim bile. Şimdi fark ettim hem kutu üstündeki hem cihaz üstündeki kod tutuyor ve Apple'ın check sitesine girince alınma tarihine kadar doğru çıktı. Orjiinal gösteriyor. Var mı? Başka orijinal ayırma taktikleri.

Merhaba benim babama bir arkadaşı 2022'de 500 TL'ye AirPods satmıştı. Bende çakmadır deyip hiç denememiştim bile. Şimdi fark ettim hem kutu üstündeki hem cihaz üstündeki kod tutuyor ve Apple'ın check sitesine girince alınma tarihine kadar doğru çıktı. Orjiinal gösteriyor. Var mı? Başka orijinal ayırma taktikleri.
Bazen Apple servisleri bile anlayamıyorlar. Sahte ürünün üstüne lazerle orijinal ürün seri nosu yazdırıyorlar. İçini birebir kopyalıyorlar. Ama bildiğim kadarıyla IOS 16 çoğu replika AirPods'u ayırt edebiliyordu. Ses kalitesi iyiyse şarjı iyi gidiyorsa ve telefon bağlantısında sorun yoksa orijinaldir büyük ihtimal.

Bazen Apple servisleri bile anlayamıyorlar. Sahte ürünün üstüne lazerle orijinal ürün seri nosu yazdırıyorlar. İçini birebir kopyalıyorlar. Ama bildiğim kadarıyla IOS 16 çoğu replika AirPods'u ayırt edebiliyordu. Ses kalitesi iyiyse şarjı iyi gidiyorsa ve telefon bağlantısında sorun yoksa orijinaldir büyük ihtimal.
Baktım kontrol ettim ve şaştım. Babamın telefon üzerinden kontrol ettim İOS16 ve doğrulamadı nasıl oluyorda hem kutuda hem ürünün içinde aynı seri no olup seri no orjinal çıkmasına rağmen ürünün çakma çıkması.

Baktım kontrol ettim ve şaştım. Babamın telefon üzerinden kontrol ettim İOS16 ve doğrulamadı nasıl oluyorda hem kutuda hem ürünün içinde aynı seri no olup seri no orjinal çıkmasına rağmen ürünün çakma çıkması.
Dediğim gibi lazerle orijinal seri numarasını işliyorlar. Hem şarj kutusuna hemde kulaklıklara. Sahteymiş demek ki. Yapacak pek bir şey yok hocam.

Benim orijinalden ayırt etmek için bildiğim şeyler bunlar;

-Replika olan ürünün bluetooth ayarlarında firmware sürümü yazmayabiliyor.
-Uzamsal ses özelliğinde kafa takibi çalışmayabiliyor ( kaliteli çipli ürünlerde bu özellik çalışıyor).
-Ios 16 hatası verebiliyor ( bu hatayı yeni replikalarda çözdüler ).
-Replika ürünlerin seri numaralarını kontrol ettiğimiz zaman garanti kapsamında gözükebiliyor. Bunun nedeni orijinal olan bir ürünün serisini başka ürünlere kopyalıyorlar ve bu kopyalanan ürünlerden bazıları 1 yada 2 yıl önce alınan orijinal ürünler olabiliyor bu yüzden de yeni alınan replika ürünü seri numaradan kontrol ettirdiğimiz zaman bazılarının garantisi 1 yada 2 yıl önce bitmiş oluyor bazıları ise hala garanti kapsamında gözüküyor .
-Gürültü engelleme ve şeffaf modun kalitesi iyi olmayabiliyor.
-Bul uygulamasından kulaklığın nerde olduğunu görmek stabil çalışmayabiliyor .

Yeni konular

Geri
Yukarı