Orijinal parfüm vs Bargello

Kyrie Irving

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar ilk kez parfüm alacağım, versace eros istiyorum çünkü geçen hafta arkadaşım bitmiş Tester'ını bana vermişti, su doldurup sıktım. O halinde bile tişörtüm hala versace eros kokuyor 😃 ama arkadaşlarım bargello, eyfel gibi mağazaların daha iyi olduğunu söylediler. Bütçem 1.2K üstüne çıkamam.

Muadil parfümler adı üzerinde orijinal olan parfümün muadilleridir, asla orijinalinin yerini tutamazlar. Gerçekten çok kaliteli esans ve çok kaliteli alkolle yapılan, orijinal parfüme %95 civarında benzeyen çok çok iyi muadillerde var ama gene de bir orijinali etmez.

Bargello, mad, eyfel gibi muadil parfüm firmaları idare eder denecek düzeyde parfümler yapıyorlar, verdiğiniz paraya yazık olur oradan parfüm alırsanız. MAD'in başarılı olduğu kirke var, bargellonun ise the one ile kenzo denebilir diğer parfümleri ise dandik.

Gerçekten kaliteli bir muadil arıyorsanız mfy, delamore, muscent firmalarını öneririm, erosu bu 3'ünden hangisi daha iyi yapıyor bilmiyorum ama 3 firmada bargelloya kıyasla daha iyi sayılır.

Eğer İstanbul'da yaşıyorsanız eminönünde uğur esans diye bir esans deposu var, oranın yaptığı muadiller daha bir kaliteli. İstanbul'da yaşıyorsanız diğer yazdıklarımı boş verin direkt buraya gidin.

alberto sego öneririm kesinlikle. eros'un orijinalini kullanma şansım olmuştu, alberto sego'dan aldığım birebir aynı kokuyu veriyor.

bargello'da her parfüm aynı kokuyor bilmiyorum geçen yıl iki ev arkadaşım da kullanıyordu aynı ucuz parfüm kokuyor. ben de kullanıyorum bir ara, numarası farklı olmasına rağmen yine onlarla aynı kokuyordu. + Whatsapp desteğe Creed Silver Mountain Water için kod istemiştim 567 verdiler yani Dior Sauvage, yani ikisinin alakası yok çok satılıyor diye herkese aynısını yazıyorlar muhtemelen.

Geri
Yukarı