Orijinal Windows 10 lisansı başka PC'de kullanılabilir mi?

kurga243

Kilopat
Arkadaşlar Vatan'dan ömür boyu lisans aldım CD olarak. Benim sorum ben format attıgım da ya da garantiye yolladıgımda bu lisansı girerken sorun yaşar mıyım? Bir de başka bir PC'de bu lisans anahtarını kullansam sorun olur mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Format attıktan sonra ayni bilgisayara yüklerken sıkıntı olmaz muhtemelen, çünkü CD hala elinizdedir sanıyorum ki.

Ancak aynı zamanda diğer bilgisayara yüklerseniz, sıkıntı olabilir. Emin değilim bundan.

Anakartta gömülü olacağını anakartı degiştirmedigim sürece bir problem olmicanı bir de anahtarı hesaba ekleyerek hesabı girersem otomatik anahtarı tanıyıcagını anladım buradan bu konuda yanlış anlamadım umarım ama başka bir PC'de aynı hesapla kullansak ya da başka bir PC direk anahtarı kullansak sorun olur mu bu konuda bir yazı bulamadım.
Format attıktan sonra ayni bilgisayara yüklerken sıkıntı olmaz muhtemelen, çünkü CD hala elinizdedir sanıyorum ki.

Ancak aynı zamanda diğer bilgisayara yüklerseniz, sıkıntı olabilir. Emin değilim bundan.

CD elimde ama PC'nin DVD yeri yok.

.
Anakartta gömülü olacağını anakartı degiştirmedigim sürece bir problem olmicanı bir de anahtarı hesaba ekleyerek hesabı girersem otomatik anahtarı tanıyıcagını anladım buradan bu konuda yanlış anlamadım umarım ama başka bir PC'de aynı hesapla kullansak ya da başka bir PC direk anahtarı kullansak sorun olur mu bu konuda bir yazı bulamadım.

CD elimde ama PC'nin DVD yeri yok.
Harici DVD kutusu alarak çözebilirsiniz.

Anakartı değiştirseniz de sorun olmaz. Ben yakın zamanda sistemi yeniledim. Elinizde satın aldığınız lisans anahtarınız var ise yeni sisteme lisansı taşımak için eski sistemden lisansı kaldırmanız daha garanti olur. Bunun için cihazın bağlı olduğu Microsoft hesabında oturum açı,n hesabım seçeneğinden cihazınızı göreceksiniz. Oradan eski sistemdeki lisansı kaldırabilirsiniz.

cihaz.JPG

Bu işlemi yaptıktan sonra yeni sisteminize lisansı bir defa el ile girerek hesabınıza ekleyebilirsiniz ben bu şekilde yaptım.
Aynı lisansı iki farklı sistemde kullanırsanız zaten görünüyor buna izin vereceklerini sanmıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Anakartı değiştirseniz de sorun olmaz ben yakın zamanda sistemi yeniledim elinizde satın aldığınız lisans anahtarınız var ise yeni sisteme lisansı taşımak için eski sistemden lisansı kaldırmanız daha garanti olur bunun için cihazın bağlı olduğu Microsoft hesabında oturum açın hesabım seçeneğinden cihazınızı göreceksiniz oradan eski sistemdeki lisansı kaldırabilirsiniz.

Eki Görüntüle 609178

Bu işlemi yaptıktan sonra yeni sisteminize lisansı bir defa el ile girerek hesabınıza ekleyebilirsiniz ben bu şekilde yaptım.
Aynı lisansı iki farklı sistemde kullanırsanız zaten görünüyor buna izin vereceklerini sanmıyorum.

Cevap için teşekkürler dediginizi yapacağım.

Yeni konular

Geri
Yukarı