Orijinali Yerine Muadil Şarj Adaptörü

ultrAslan_t3

Kilopat
Yer
Osmaniye
Daha fazla  
Meslek
Elektrik-Elektronik Mühendisi
Selam iyi geceler arkadaşlar. Toshiba L855-14P dizüstü bilgisayar için şarj adaptörü almam gerekiyor ama alışveriş sitelerindeki ilanlar derya deniz içinde kayboldum. Muadil ürün bakıyorum başlık benimki ile uyumlu ama içeriğine dalınca amper değeri tutmuyor. Bilgisayarımın orijinal şarj adaptörünün ürün model numarası ile aratayım diyorum (Toshiba PA-1121-82) yine sonuca ulaşamıyorum. Ürün başlığına uygun adaptörün Volt değeri 19 ve amper değeri de 4, 74. yani 90W bir güç veriyor ama orijinali 120W (19*6,32). Sorum şu madem bu şekilde satılıyor bu ürünler eğer alırsam 90W güç veren bu adaptör ihtiyacımı karşılar mı? Bana sıkıntı yaşatır mı? Eğer yaşatmazsa elimde eski ASUS bilgisayarımın 19V ve 4,74A çıkış veren orijinal şarj adaptörü var onu kullanabilir miyim? Bilgisayarıma zarar vermek istemiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Orjinal adaptör 120watt ise 90wattlık adaptör ihtiyacını karşılamaz ayrıca bilgisayarın 120watt akım çektiği için adaptör haddinden fazla ısınıp regülasyon devresi zarar görecektir. Alacağın adaptör ya 120watt olmalı yada daha yüksek watt değerine sahip olmalı ki bilgisayarını rahat besleyebilsin. Zaten yan sanayi alacağın için üzerinde yazan değeri veremeyecektir.

Orjinal adaptör 120watt ise 90wattlık adaptör ihtiyacını karşılamaz ayrıca bilgisayarın 120watt akım çektiği için adaptör haddinden fazla ısınıp regülasyon devresi zarar görecektir. Alacağın adaptör ya 120watt olmalı yada daha yüksek watt değerine sahip olmalı ki bilgisayarını rahat besleyebilsin. Zaten yan sanayi alacağın için üzerinde yazan değeri veremeyecektir.

Biraz araştırdıktan sonra karşıma bu ürün çıktı ne dersiniz almalı mıyım?

Biraz araştırdıktan sonra karşıma bu ürün çıktı ne dersiniz almalı mıyım?
Alabilirsin, eğer 150 wattlığına denk gelirsen daha da iyi olur. Denk gelemezsen bunu alabilirsin.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı