Ortalama ile liseye girilir mi?

Efeyxa

Hectopat
Ortalamam neredeyse 99. ortalama ile bir Anadolu lisesine yerlesmek istiyorum. Sececegim liseler ayni ilcede ama cok yakin degiller. Yine de o liselere gidebilir miyim?

Ortalamam neredeyse 99. ortalama ile bir Anadolu lisesine yerlesmek istiyorum. Sececegim liseler ayni ilcede ama cok yakin degiller. Yine de o liselere gidebilir miyim?

Ortalamanın 99 olması demek konu eksiğin yoktur demek bence girebiliyorsan puanla girmeye çalış illaki Anadolu'ya gideceğim diyorsan çok rahat girersin.

Nitelikli okullara girmekte fayda var ama anladığım kadarıyla 99 taban OBP ile alıyor okul ve 99 OBP ile alan okulda kolay kolay üzmez. Sebebi en fazla nakille öğrenci alsa da 95 gibi bir puana düşer ortam çok bozulmaz eğer kontenjan aşırı çoğalmazsa mesela LGS ile alan okullarda kontenjan daha küçük oluyor OBP ile alan okullarda genelde kontenjan daha fazla oluyor dikkat et.

Yeni konular

Geri
Yukarı