Ortam için yurtta kalınır mı?

Hydrawarrior

Centipat
Daha fazla  
Üniversitede ilk senem ve şehir dışında okuyorum. Yurtta gitmek istemediğinden ev tuttum. Kafamın rahat olmasını seven bir insanım. Benim gibi sadece üniversitede tanıştığım kişilerin başka bir sürü tanıdığı olmuş. Kimisi oda arkadaşı kimisi de başka tanıdığı. Sizce hata mı yapmışım yoksa fazla mı üzerinde düşünüyorum?

Sosyal bir insan iseniz her yerde arkadaş ve ortam bulursunuz. Yurt elbette yüzlerce kişi ile daha iyi görünüyor dışarıdan ancak içinden bakılırsa o kadar da istenilecek bir yer değil. İti kopuğundan bin türlüsüne insan var. Her şey iyi giderse yurtta da çok güzel şeyler yaşanır ancak bunun garantisi yok.

Valla agalar biz eve çıktık. 3-5 arkadaşım dışı kimseyi tanımıyorum. Tanıyacak ortam da olmadı. Tanışabilen varsa bana da anlatsın.
Ha bu arada ekleme olarak söyleyeyim. Birileriyle tanışınca bir şey olmuyo çok kasmaya gerek yok ama arada sıkılıyor insan.

Bende ilk senemde evde kalmayı tercih ettim. Açıkçası yurtta kalan arkadaşlarımdan bazıları memnun bazıları ise eve çıkmak istiyor. Ortam meselesini anlayamadım. Yani yurtta kalmadığın zaman arkadaş ortamı bulmak çok zor mudur ki ?

Bende ilk senemde evde kalmayı tercih ettim. Açıkçası yurtta kalan arkadaşlarımdan bazıları memnun bazıları ise eve çıkmak istiyor. Ortam meselesini anlayamadım. Yani yurtta kalmadığın zaman arkadaş ortamı bulmak çok zor mudur ki ?
Sosyal biriysen halledersin. Yok biri konuşmadan konuşmayan biriysen ya da etkinliklere katılmayı pek sevmiyorsan(ben gibi) zor.

Geri
Yukarı