Ortaokul özürsüz devamsızlık

Rikaf Adam

Hectopat
1. dönem 4 gün özürsüz devamsızlığım var gerçi bunların 2'si hastalandığım için 1 tanesi de hastane kontrolü için fakat rapor vermeyi hep ertelemiştim o yüzden özürsüz olarak geçiyor, 3. doz COVID-19 aşısı oldum aşı olduğum günün ertesinde her yerim ağrıyor ve büyük ihtimalle yine öyle olacak. Gitmezsem ne raporu verip özürlü devamsızlık olmasını sağlayacağım ya da rapor vermeme gerek var mı? İdareye bildirip özürlü devamsızlık yapamaz mıyım? Çünkü bunun için hastaneye gidemem normal bir şey.

1. dönem 4 gün özürsüz devamsızlığım var gerçi bunların 2'si hastalandığım için 1 tanesi de hastane kontrolü için fakat rapor vermeyi hep ertelemiştim o yüzden özürsüz olarak geçiyor, 3. doz COVID-19 aşısı oldum aşı olduğum günün ertesinde her yerim ağrıyor ve büyük ihtimalle yine öyle olacak. Gitmezsem ne raporu verip özürlü devamsızlık olmasını sağlayacağım ya da rapor vermeme gerek var mı? İdareye bildirip özürlü devamsızlık yapamaz mıyım? Çünkü bunun için hastaneye gidemem normal bir şey.

Bir sağlık ocağına gidip rapor alabilirsiniz. Önceki devamsızlıklar için veliniz okula gidip izinli olarak yazdırabilir. Bu da "raporlu" olarak geçer.

Ailenizden biri okula gidip veli izinli olarak yazdırabilir oda özürlü olarak geçer.

Ya da sağlık ocağına gidip durumu anlatıp rapor alabilirsin. Bu raporu okul idaresine teslim ettiğinde devamsızlığın özürlü olarak gözükür. Başım ağrıyor desen bile rapor alıyorsun zaten.
Biz gittiğimizde idareye bir kağıtta çocuğumu göndermiyorum yazın zaten özürlü devamsızlığa geçiyor demişlerdi ve öyle de oldu. (yani devamsızlıktan sayılmıyor demişlerdi tam hatırlamıyorum)

Yeni konular

Geri
Yukarı