OS X 10.10.5 Yosemite RAW Kurulum Aşamaları

Batusenyuz

Hectopat
Merhaba Değerli Technopat sakinleri;
OS X 10.10.5 Yosemite RAW Kurulum İmajı adlı konuda bulunan masaüstü raw dosyasını başarılı bir şekilde indirdim. Fakat konuyu incelediğimde bu konuda acemi olduğumu anlayarak sizlerden yardım isteme kararı aldım.
Öncelikle donanımımı yazıyorum;
  • İşlemci: Intel(R) Core(TM) i7-2600 CPU @ 3.40GHz (8CPUs)
  • Bellek: 8 GB Ram
  • Ekran Kartı: AMD Radeon HD 6700 Series
Diğer rehberler ile birlikte tüm rehberlere baktığımda her OS X sürümü için farklı ayarlar ve farklı seçenekler var ve bu benim kafamı gerçekten çok karıştırmakta.

Text dosyaları vs bunları nasıl ayarlayacağımı anlayamadım. Çünkü rehberde çok farklı ve çok karışık yerlerde. Kurulum aşamalarını bana maddeler halinde sıralarsanız şayet ben bu işlemleri başarıyla gerçekleştirebilirim. Çünkü bu üstte belirttiğim konuda kurulum öyle garip anlatılmış ki tek bilgisayar sahibi olan bir insanın Yosemite'yi kurduktan sonra Windows'ta farklı ayarlamalar yapması gerekiyor ve bunun için illaki iki adet bilgisayar gerekiyor. Ben bunları sizlerin yazacağı maddelerle erkenden ve sıfırdan kurulumu gerçekleştirir isem benim için daha basitleşecek ve Recep Baltaş'ında bize sunacağı bu ufak detaylı anlatımı kendisinden bekliyoruz. Teşekkürlerimi sunarım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Rehber de hiç bir şey garip anlatılmamıştır.Bundan daha basit bir anlatım yoktur. Mesele senin konuya vakıf olmaman. Rehberler bölümümüzü incelemeni öneririm. Zira bunları yüzlerce kez anlattık.

Rehber de hiç bir şey garip anlatılmamıştır.Bundan daha basit bir anlatım yoktur. Mesele senin konuya vakıf olmaman. Rehberler bölümümüzü incelemeni öneririm. Zira bunları yüzlerce kez anlattık.
İndirdiğimiz raw dosyasının rarı bozuk çıktı. Tanımlanamayan arşiv sonu. Ve konuyla ilgili rehberlerin linkini atar mısınız?

Ya sizde ya bende bir sorun var. Ben sizden kurulum aşamalarının anlatılmasını isterken siz bana rehber sunuyorsunuz fakat yetersiz olduğu konusunda bağırmakla yetiniyorum. İlk defa pc'ye mac kurulumu yapacak biri sizin rehberlerinizden birşey anlamayacaktır. Tıpkı benim gibi.
Gelelim konumuza. Aşağıda vereceğim örnekler sizin konunuzdan örneklendirme.
  • Config.plist dosyası, bunu indirdiğimizde nereye atacağımız hakkında bir fikrimiz bulunmamakta.
  • USB HAZIRLAMA bölümüne değinelim, win32 Disk Imager ile yazmayı hepimiz anlıyoruz,
    1. Transmac ( DMG imajı için).
      Ayrıca kurulumda eksik ve uyumsuz kextlerden kaynaklı oluşabilecek komplikasyonları çözmek için kullanabileceğiniz gerekli bir araçtır.
    Buraya bakın, eksik ve uyumsuz olduğunu kurulumda anlayacaksak birdaha windowsumuza dönüp nasıl sorunu çözücez, kurulumda anlamayıp önceden yapıcaksak bunu nasıl yapıcaz.
  • Buraya bakın,
    Transmac yönetici olarak çalıştırın. Transmac sol kolondan USB diskinize sağ tıklayın ve Save imaj of disk seçeneğini seçin.
    USB'mize sağ tıklayıp Save imaj of disk yani diskteki imajı kaydet fakat imajda ne gibi değişiklikler yaptıkta kaydettik.
  • USB / EFI denmiş fakat bu efi dosyası nasıl elde edilir nerden çıkartılır bunun hakkında bir bilgi bulunmuyor.
Ben yetersiz anlatım diye basbas üsteledikçe olmadığına dair bana kaynak sunuyorsunuz. Ben sizden kurulum aşama yardımı istemiyorum. Rehberleri incelemek benimde aklıma geliyor. Rehberler yeterli olsaydı şuan bu konuyu size Windowstan değil Mac'ten yazıyor olurdum.

Ya sizde ya bende bir sorun var.
Sorun sende.
. Ben sizden kurulum aşamalarının anlatılmasını isterken siz bana rehber sunuyorsunuz fakat yetersiz olduğu konusunda bağırmakla yetiniyorum.
Yüzlerce kullanıcımız hazırladığımız rehberler ile kurulum yapıyor, araştırıyor. Senin gibi ayağıma gelsin diye beklemiyor. Forumda "Ara" seçeneğini kullansan bütün sorunlarının cevabını bulacaksın. Hadi olmadı, yazarsın Google'a " Clover nasıl yüklenir, Config.plist dosyası nasıl, nereye yüklenir?" ilk çıkan sonuçlar yine bizim rehberlerimiz olur. Bizim görevimiz rehberlerimizi hazırlarız ve insanlar kurulumda hata alırlarsa, bu hatalara çözüm üretiriz. Sen önce biraz araştır. Nihayetinde sana okuma yazmayı baştan öğretecek zamanımız yok. . Zira alıntıladığın bütün o EFI konumu dosya konumu rehberin sonlarına doğru paylaşmışız. Sen daha imajı nasıl yazacağını bilmiyorsun.
Sen kaynağı anlamıyorsan biz daha ne yapalım.

Sorun sende.

Yüzlerce kullanıcımız hazırladığımız rehberler ile kurulum yapıyor, araştırıyor. Senin gibi ayağıma gelsin diye beklemiyor. Forumda "Ara" seçeneğini kullansan bütün sorunlarının cevabını bulacaksın. Hadi olmadı, yazarsın Google'a " Clover nasıl yüklenir, Config.plist dosyası nasıl, nereye yüklenir?" ilk çıkan sonuçlar yine bizim rehberlerimiz olur. Bizim görevimiz rehberlerimizi hazırlarız ve insanlar kurulumda hata alırlarsa, bu hatalara çözüm üretiriz. Sen önce biraz araştır. Nihayetinde sana okuma yazmayı baştan öğretecek zamanımız yok. . Zira alıntıladığın bütün o EFI konumu dosya konumu rehberin sonlarına doğru paylaşmışız. Sen daha imajı nasıl yazacağını bilmiyorsun.
hocam dell latiude 3410 i3 10 nesil 256 gb samsung ssd var comet mı bilmem hep farklı görünüyor ancak siz yardımcımolabilirsiniz konu da actım bana bu cıhaza hangı mac yuklenır yardımcı olur musunuz
Sorun sende.

karddeşim yardımcı ol be ya @

@montezuma

Dosya Ekleri

• 1653749366437.png
    1653749366437.png
    131,6 KB · Görüntüleme: 11
Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı