Çözüldü Dell Inspiron 3521 macOS Still waiting for root device

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

dr_lycon

Hectopat
Daha fazla  
İyi günler. İlgili konuda tarif edildiği gibi Dual Boot macOS yüklemek isterken aşağıdaki hataları alıyorum.

Öncelikle sistemim Dell Inspiron 3521 Notebook
  • intel i5 3317U işlemci
  • 4 GB RAM
  • Intel hd 4000 series onboard
  • AMD 7670M ekran kartı
  • Windows 8.1

Anlattığınız gibi kurulum USB'sini oluşturduktan sonra harddiskimde macOS için partition manager ile 50 GB'lık bir bölüm oluşturup dosya sistemini mac'e uygun bi şekilde formatladım. Transmac ile USB içindeki gösterdiğiniz AMD dosyalarını sildim ve USB'den başlatarak bilgisayarı açtım. Kurulum ekranı geldikten sonra ayarlar bölümünden Inject Intel işaretini kaldırdım ve kurulumu başlattım ve aşağıdaki 1. resimdeki ekranda uyarı alıp sonrasında yazılar birbirine girdi ve işlem sonlandı.

Sonrasında sizin de anlattığınız gibi USB'den başlatırken 1'e basarak tekrar başlattım ve chameleon kurulumdan tekrar başlattım. Onda da aşağıdaki 2. resimdeki uyarıyı aldım ve kurulum orada takıldı kaldı. Nerede yanlış yaptığımı söylerseniz yardımcı olursanız sevinirim.

1.JPG
2.JPG
3.JPG

Son düzenleyen: Moderatör:
Chameleon ile boot ederken, -x npci=0x2000 -f GraphicsEnabler=Yes Yada No , PCIRootUID=1 komutlarını girerek dene.

Bunları teker teker mi deneyeyim yoksa hepsini mi yazayım? Daha detaylı yazar mısınız tam olarak ne yazacağımı.

Bütün kodları hem ayrı ayrı hem de beraber yes ve no şekilleriyle denedim ama 2. resimdeki gibi Still waiting for root device mesajı verip duruyo, orada kalıyo. Sorun çözülmedi hocam. Başka ne yapabiliriz?

USB / system / library / extensions icinden AMD ile ilgili burun grafik kextlerini sil sonra yukarıda verdiğim Kodlar ile dene.

Onları zaten sildim. Videoda en başta kurulum öncesinde silmemizi söylüyordunuz. Ben de hepsini silip sonra denedim. En baştan beri silinmiş durumda yani AMD dosyaları.

BIOS AHCI mod evet onda sıkıntı yok. Kodları yanlış mı giriyorum hocam tam olarak tek tek mi yazacağım yoksa ayrı ayrı mı gireceğim kodları bi yazar mısınız? Tek satır tam boşluğu virgülüne kadar yani.

Her koddan sonra araya klavyedeki <space> tuşu ile boşluk koyup öyle giriyorsun. Aralara virgül koymuyorsun. Yukarıda bahsettiğim üzere, GraphicsEnabler= Yes olarak dene, olmay ise No olarakta deneyebilirsin.

Bu şekilde deneyip hemen sonucunu yazıyorum hocam:

Kod:
-x npci=0x2000 -f GraphicsEnabler=Yes PCIRootUID=1
-x npci=0x2000 -f GraphicsEnabler=No PCIRootUID=1

Yok hocam sonuç değişmedi. Şimdi gönderdiğim 1. resimdeki gibi kodları girdim. Aynı kodu hem yes hem no olarak girdim yine 2. resimdeki yerde kaldı. Size BIOS arayüz fotolarını da yolluyorum orda mı bir hata var acaba?

1.JPG
2.JPG
3.JPG
4.JPG
5.JPG
6.JPG

Şu kodu ekleyerek devam et.:
maxmem=4096
Ayrıca USB 3.0 kullanıyorsan USB 2.0 portundan bağlan.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı