osu! Çok zor

Merhaba, dün akşam ilk defa Osu! Oynadım ama oyunu anlayamadım. Müzik eşliğinde ekranda çıkan şeylere tıklayacağız diye biliyorum ama sürekli fail oluyorum. Aşağıya video bıraktım, sanırım yanlış yapıyorum. Hatalarımı ve nasıl oynandığını söylerseniz sevinirim.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Hocam bu oyunu makine gibi oynuyorlar ya, bende beceremedim.

Hocam bu oyunu makine gibi oynuyorlar ya, bende beceremedim.

5 Yıldız ve üstünü beceremiyorum :D. 4 yıldıza yeni geçtim.

Hocam onu görmemiştim, şimdi oynadım. Ve oyuna map modları yükleniyormuş, öneriniz var mı?

Haritalar: Tıkla
Arşiv Haritalar: Tıkla

Çok hızlı oynamaya çalışıyor gibisiniz. 2 yıldız yerine 3 yıldıza veya üstüne geçseniz iyi olacak. Kaydırmalar hızlı veya yavaş oluyor müziğe göre. Ritme ayak uydurun. Eğer yapamıyorsanız alışamadığınızdandır. Pratikle gelişiliyor. Ne kadar çok denerseniz o kadar iyi.

Öneri: Mouse tuşlarını kullanıyorsanız, bence klavyeye erkenden geçin. Daha sonralarda zorlanıyorsunuz. Z ve X i kullanabilirsiniz. Aynı elle hem aim alıp hep tıklamak zor oluyor.

Tıklama derken, cidden fareyle tıklayarak oynuyorsanız bu şekilde devam etmeniz zor olabilir. Klavyeden tıklayarak ve aynı zamanda fare imleciyle senkronize bir şekilde çevredeki dairelerin kapanmasına yakın bir anda tıklamalısınız. Ayrıca size osu! yerine osuLazer oynamanızı da öneririm.

Boş ver, çok geç değilken bırakabilirsin.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Zaten yorumlarda söylenmiş de ben de ekleme yapayım ilk başta gördüğün uzun şeylere "slider" adı veriliyor normal circlelardan farkı ise sliderda basıp bırakmak yerine basılı tutuyorsun ve imlecini de sliderın yönünde hareket ettiriyorsun. Ayrıca en baştaki problemin ise daireyi görür görmez değil üstüne doğru yaklaşan diğer daire tam üstüne geldiği sırada basmak nasıl basıyorsun. Bilmiyorum sanırım fare ile ama daha rahat olması için F10 ile mouse tuşlarını kapatıp Z ve X tuşları ile basabilirsin. Tabii eline rahat geliyorsa bunları değiştirebilirsin ayarlar kısmından.

Çok zor değil, ben garip bir şekilde 3* bölümleri zor geçerken 1 yıl ara verdim tekrar başlayınca 5* bölümlerden başladım şu an 6* geçiyorum. Bölüm önerisi olarak;

-Deadlocked
-Mochio
-Gravity falls (hem normal hem 16 bit olanı)
-Try this
-Tornado
-Megalovania
-Rock It
-Meikaruza
-High score
-Night of knights
-Tower of heaven
-Ekoro

Bunlar güzel bölümler olabildiğince anime olmayan müzikler seçtim zaten her yer anime müzik kaynıyor. Ayrıca şimdilik sana daha kolay gelsede tek tuşla oynamak zor, onun yerine zamanla alternate (z ve x ile 2 tuşlu oynama) şekilde oynayabilirsin. Bir sorun olursa dm üzerinden konuşuruz. Discord Frkn.#2970

Son düzenleme:
Sana önerim ilk önce arka plan ışıgını kapatmak olur. Sonra begendigin güzel bir skin indir. Oyunun kendi skini bayağı kötü ve tıklamaları klavyeden yap fareden degil fare hassasiyeti de bayağı önemli. Onları da oynaya oynaya kendine göre ayarladıktan sonra yavaş yavaş gelişirsin.

Valla ben de birkaç kere indirip denedim aralıklı zamanlarda ama bir türlü mantığını anlayamadım, beceremeyip sildim :D

Geri
Yukarı