Otobüste dizüstü bilgisayarı şarj etmek ne kadar mantıklı?

Veli1026

Megapat
Makaleler
2
Şehirler arası yolculuk yapıyorum şu an ve yolculuk yaklaşık 5 saat sürecek. Allah'tan bilgisayar var, oyun oynayıp Sosyal'de takılacağım da koltuğumun yanındaki prize bilgisayarı şarj etmek için bağlasam cihaza zarar verir mi? Voltajda ani değişim vs. otobüs havaya uçmasın sonra. Bir de otobüslerdeki kablosuz ağ ne kadar güvenli? Ne olur ne olmaz VPN açtım ben ama yine de sorayım dedim. Şimdiden teşekkürler.

Az önce adam gelip şarja takma sistemi yakar falan dedi. Gerçek olabilir mi yoksa otobüsün aküsünü vs. yediği için cimrilikten mi öyle dedi sizce?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hiç değil. Art niyetliler ilkel ama etkili olan bu teknik ile bilgilerini ele geçirebilir.
Otobüsün Wi-Fi ağına bağlanması bilgilerinin ele geçirilmesi için yeterli değil. Saçmalamayın.

Sorun olmaz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Genelde sorun olmaz ama toplu alanlardaki WiFi ağlarında bankacılık, online alışveriş gibi önemli işlemlerinizi yapmazsanız daha iyi olur. Tabi aynı otobüste siber güvenlik uzmanına veya işini bilen bir hacker'a denk gelirseniz başka. 🙂

Prize takayım mı takmayayım mı? Az önce şarj bitti ve muavine çok fena dalasım geliyor. Bu saatten sonra otobüsü şarj da edemez. Yanma vs. olur mu ondan korkuyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı