Otomatik onarım ve sürekli reset sorunu

Lelouch

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar bu gece 2 sularında PUBG oynarken birden bire ekranım soldan sağa çubuklu bir şekilde kaldı ve kendi kendine kapandı. 5 saniye sonra ortalama bilgisayar açılınca açılmıyor sürekli kendini resliyor ve Windows hiçbir türlü erişimim olmuyordu. Birkaç resten sonra otomatik onarma hazırlanıyor mavi ekrana geçiyor fotoğrafta belirttiğim gibi çıkıyor. Bu çıkmadan önce RAM'lari takip çıkardım hafif temizledim zarar görmeyeceği şekilde geri taktim. 2 res sonra zaten bu çıkmaya başladı sorun giderden bilgisayarı sıfırlamayı denedim fakat res atıp siyah ekranda kalıyor ve 5-10 dakika sonra yine mavi ekranla buluşuyorum. Birkaç hata sonra overclock failed uyarısı alıyordum. Her şeyi normal ayarlarını çektim o hatayı almamaya başladım BIOS'tan F1 ile ilgili bir ayar vardı onu disabled olarak ayarladım fakat dediğim gibi bu hata hala devam ediyor ve açılmıyor.
Ortalama 2 haftadır PUBG oynarken olan çubuklu olay karşıma çıkıyordu CS oynarken birden kendine res atıyordu bilgisayar bu olduktan sonra.
Bileşenlerim R7 370, FX4300, ASUS M5A78-ML LX3. Umarım bana yardımcı olursunuz uzun yazdıysam kusuruma bakmayın şimdiden teşekkürler.

Attığım fotoğrafta temsili fotoğraf aldım hiç dikkat etmedim benimki tam olarak "D:\windows\system32\Logfiles\Stt\SrtTrail.exe" kısmında. Fakat işin komik kısmı benim Windows'um D sürücüsünde değil C sürücüsünde :)

Dosya Ekleri

• indir.jpeg
    indir.jpeg
    38,8 KB · Görüntüleme: 43
Son düzenleyen: Moderatör:

Teşekkür ederim :). Format sonrası tekrar dönüş yaparım çözülürse yazarın.
Merhaba temiz bir şekilde format atıldı W10 64 Bit ama ekran kartı driveri yüklenince mavi ekran veriyor ve yüklenmiyor acaba ekran kartı chipseti yanmış olabilir ?

Son düzenleme:
Önce aşağıdaki videodakileri uygula,

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Sonra GPU sürücüsünü DDU ile silip, farklı (eski sürüm) bir sürücü kur.

Son düzenleme:
Önce aşağıdaki videodakileri uygula,

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Sonra GPU sürücüsünü DDU ile silip, farklı (eski sürüm) bir sürücü kur.

Cevabınız için teşekkür ederim evet sorun karttaymış yeni ekran kartı aldıgımda problem çözüldü.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı