Otomatik sürücü kuran programlar neden kullanılmamalı?

YüceLowyer

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, sorum başlıktaki gibidir. Driver programları ile program kurmayı kimse tavsiye etmiyor sebebi nedir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Genel olarak yanlış sürücüyü kurup sistemde soruna sebep oluyorlar.

Nereden indirdiği belli içinde ne var belli değil doğru sürücümü indiriyor desen hayır olaylardan haberi yok, boş programlar.

Bir çoğu doğru donanım kimliğine göre işlem yapmıyor. Sürücü ismini bulup aygıt adına göre işlem yapıyor. Aynı aygıt adına sahip cihazların sürücülerini kurup sisteme zarar veriyor. Bu sebeple elle kurulum daha doğru.

Üreticiler için istisnalar var elbet. Örneğin HP laptoplarda manuel sürücü kurulumu en azından kendi sitesinden mümkün görünmüyor zira yazılım tepki vermiyor. HP Support Assistant kullanıp tek tek kontrol ederek kurmak daha sağlıklı bu durumda.

Yanlış sürücüyü kurabiliyorlar. Mavi ekran verdirebiliyorlar. Eski sürücüyü kurarak sistemi yavaşlatabiliyorlar. Sistemim eski olduğu için kendi üreticimin sitesinden sürücüyü indiremiyorum. Sadece ekran kartı sürücüsünü kuruyorum kendim. Donanım kimliğiyle aratmak yerine CCleaner ile güncellemek daha pratik geliyor bana. Şu ana kadar hiç alakasız sürücü yüklemedi zaten 5 tane USB veri yolu denetleyicisi var onu güncelliyor. Diğer şeyleri Windows Update yüklüyor genel olarak. Her yazılım aynı tepkiyi vermez, bana doğru sürücüyü kurar ya da doğru olsa bile eski sürücüyü kurar ama size tamamen alakasız sürücüleri kurabilir. Sisteminiz eski değilse üreticinizin kendi sitesinden rahatça bulursunuz.

HD5450 ekran kartıma HD8350 (olması lazım) sürücüsü kurmuş. Açık ve net bir sebep. Ben de hep kullanıyordum da şimdi farkettim.
Ama Driver Booster hakikaten kötü mü? Onda böyle bir şey görmedim.

HD5450 ekran kartıma HD8350 (olması lazım) sürücüsü kurmuş. Açık ve net bir sebep. Ben de hep kullanıyordum da şimdi fark ettim.
Ama Driver Booster hakikaten kötü mü? Onda böyle bir şey görmedim.

Driver Booster, Driverpack, ıqbit Driver Booster, CCleaner gbi yazilimlar faydadan çok zarar verir kullanmayın.

Yeni konular

Geri
Yukarı