Oturduğum yerde fiber yoksa ne yapmalıyım?

Dissient

Kilopat
Dostlarım selam, şu anda Superonline ADSL 8 Mbps kullanıyorum. Acımı siz bile şu anda hissetmişsinizdir. Max 800 KB ile dosya indirebiliyorum. Upload deseniz sizlere ömür. Altyapımız fiber olsa gözünün yaşına bakmayacağım, parası neyse geçeceğim. Ama geçemiyorum. İşin kötü yanı, başka bir firmanın adsline de geçmiyorum. Neymiş boş port yokmuş. Biri bana çözüm sunsun, lütfen. Uzay internet diye bir şey varmış, interneti anten aracılığıyla çeken. O olaya ne diyorsunuz? Bunun dışında var mı öneriniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Fiber yoksa vdsl kullanabilirsiniz. Zaten fiber kullanarak da çok yüksek hız alamazsınız piyasada. İSS'ler malum fiyatlar. Kablonet altyapının destekliyorsa Kablonet vdsl düşünebilirsiniz 100 mbps download 5 mbps upload+TV kanalları içeren bir uydu alıcısı vs. veriyorlar. Aylık 95₺. Boş port yok olayı da sizi internetten çıkmamanız için caydırıcı bir söylem. Tamamen yalan yani. Gidip iptal ettirip farklı İSS'ye geçin. Bahsettiğiniz uygu interneti de şuanlık Beta'da diye biliyorum. Yani istediğiniz gibi kullanamazsınız. Ayrıca çok pahalı ve maksimum 75 mbps hız verebiliyor.

Fiber yoksa vdsl kullanabilirsiniz. Zaten fiber kullanarak da çok yüksek hız alamazsınız piyasada. İSS'ler malum fiyatlar. Kablonet altyapının destekliyorsa Kablonet vdsl düşünebilirsiniz 100 mbps download 5 mbps upload+TV kanalları içeren bir uydu alıcısı vs. veriyorlar. Aylık 95₺. Boş port yok olayı da sizi internetten çıkmamanız için caydırıcı bir söylem. Tamamen yalan yani. Gidip iptal ettirip farklı İSS'ye geçin. Bahsettiğiniz uygu interneti de şuanlık Beta'da diye biliyorum. Yani istediğiniz gibi kullanamazsınız. Ayrıca çok pahalı ve maksimum 75 mbps hız verebiliyor.
İşte sorun da bu zaten. Başka firmaları aradığım zaman da bulunduğum yeri kontrol ederek boş port olmadığını söylüyorlar.

Fiber yoksa VDSL kullanabilirsiniz. Zaten fiber kullanarak da çok yüksek hız alamazsınız piyasada. ISS'ler malum fiyatlar. Kablonet altyapının destekliyorsa Kablonet VDSL düşünebilirsiniz 100 Mbps download 5 Mbps upload+TV kanalları içeren bir uydu alıcısı vs. veriyorlar. Aylık 95₺. Boş port yok olayı da sizi internetten çıkmamanız için caydırıcı bir söylem. Tamamen yalan yani. Gidip iptal ettirip farklı ISS'ye geçin. Bahsettiğiniz uygu interneti de şu anlık beta da diye biliyorum. Yani istediğiniz gibi kullanamazsınız. Ayrıca çok pahalı ve maksimum 75 Mbps hız verebiliyor.

Dostum arkadaş zaten altyapı olmadığından şikayetçi ADSL varmış VDSL yok. Kablonet ise sadece fibere hizmet veriyor.

@Dissient o uzay interneti henüz Türkiye de kullanılmıyor. Fiyatı ise oldukça pahalı aylık 100dolar. Tek çareniz telekoma dilekçe verip sadece beklemek beklemek ve beklemekten vazgeçmek. Altyapı maalesef ülkemizde çok ciddi bir sorun ve çözüm için bir şey yapılmıyor. Sizinle aynı durumdayım.

adsl ve vdsl portlar farklı mı bilmiyorum ama sahibi olduğunuz port boşalmadan yani üyeliğiniz, taahhütünüz bitmeden aynı portla başka bir servis sağlayısına geçilebiliniyor.

Dostum arkadaş zaten altyapı olmadığından şikayetçi ADSL varmış VDSL yok. Kablonet ise sadece fibere hizmet veriyor.

@Dissient o uzay interneti henüz Türkiye de kullanılmıyor. Fiyatı ise oldukça pahalı aylık 100dolar. Tek çareniz telekoma dilekçe verip sadece beklemek beklemek ve beklemekten vazgeçmek. Altyapı maalesef ülkemizde çok ciddi bir sorun ve çözüm için bir şey yapılmıyor. Sizinle aynı durumdayım.
Kablonet sadece fiber'e hizmet vermiyor. VDSL altyapı da kullanabiliyor. ADSL altyapı zaten maksimum 16 mbps destekliyor binasına altyapı talebi istemekten başka çaresi yok eğer vdsl altyapısı yoksa.

Aah ah, millet uzayda helikopter uçursun. Ben burada 8 mbps ADSL internetimle yardım çığlıkları atayım. Umarım buradan kısa süre içerisinde kurtulurum.
Netspeed'e başvursam, boş port yok gözüküyor ama taşıma falan yapabilir miyim acaba? Churn deniyordu sanırım.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı