Out of range hatası nasıl çözülebilir?

ilhan yalçın

Decapat
Yer
Rize/çayeli
Daha fazla  
Meslek
öğrenci
Ekran kartı
hd 6670
Anakart
asus prime a320 m-f
İşlemci
ryzen 3 3100
Monitörümün çözünürlüğü 1360x768 fakat çözünürlüğümü değiştirince veya oyunlara girince out of range hatası alıyorum. Bunu nasıl düzeltebilirim? Hiçbir zaman out of range hatası vermeyecek şekilde bir ayar yapılabilir mi?

Monitörümün çözünürlüğü 1360x768 fakat çözünürlüğümü değiştirince veya oyunlara girince out of range hatası alıyorum. Bunu nasıl düzeltebilirim? Hiçbir zaman out of range hatası vermeyecek şekilde bir ayar yapılabilir mi?

Hatayı verdikten sonra ALT+ENTER yapar mısınız?

Daha düşük çözünürlüklerde de mi bu hatayı veriyor? Yükseltiyorsanız bu hatayı vermesi normal.

Monitör çözünürlük değerlerinden yüksek değerler buna sebebiyet verebilir. Hz değerleri de dahil.

GPU ölçeklendirme açınca da aynı hatayı alıyorum bu ayarı açmam lazım nasıl yapabilirim?

Daha düşük çözünürlüklerde de mi bu hatayı veriyor? Yükseltiyorsanız bu hatayı vermesi normal.

GPU ölçeklendirme açıyorum. @Yener K.

Son düzenleme:
Tam sistem bileşenleri neydi? Bir de bağlantı türü VGA mı?

Bazı sorulara cevap gelmiyor, çözünürlük yükseltme yapıyor musunuz denilmiş ama cevap gelmemiş. Sistem bileşenleri soruldu ama cevap gelmedi. Hangi değerlerde bu hatayı veriyor?

Geri
Yukarı