Overclock Garanti Dışı Bırakır mı?

Arkadaşlar yeni bir bilgisayar toplayacağım. Seçtiğim bilgisayar parçaları Overclock desteği ağırlıklı fakat Overclock yaptıktan sonra bilgisayar bozuldu diyelim. MSI, Asus gibi markalar bu konuda yardımcı olur mu ?

Son düzenleyen: Moderatör:

Merhaba. Evet garanti kapsamı dışına çıkar. Overclock son kullanıcıya ait birşeydir. Fazla voltaj verirseniz ürüne zarar vermiş olursunuz. Markalar bunu kullanıcı hatası olarak görür.

Ne yazık ki yardım etmezler. Çünkü overclock sonucunda oluşan hasarları bir nevi siz yapmış oluyorsunuz.

İyi de overclock yaptığını söylemese garantiye, öyle anlarlar mı ?

Özellikle "ben overclock yaptım, bozuldu." demezseniz bir sorun çıkmaz. Zaten internette yeterince rehber var, bunun üstüne gpu olsun cpu olsun aşırı ısıda kendini kapatıyor. Yani overclock ile sisteme zarar verme ihtimali gayet düşük.

Arkadaşlar ben mining yapacağımda oyuncu laptopumda düşük bir overclock yaptım 6000 de çalışan Memory'i 6700 yaptım Core clock MHz IDE -200 yaptım mining için bunun bana bir zararı olur mu 81 dereceyi geçmiyor 83'ü görmüyor bile.

81 derece iyi bir değer değil kanka. Laptop altı soğutucular var. Onlar ile 75 derecede tutmaya çalış sıcaklığını. Yoksa ekran kartının zamanla ömrüne zarar olabilir.

Merhaba. Evet garanti kapsamı dışına çıkar. Overclock son kullanıcıya ait bir şeydir. Fazla voltaj verirseniz ürüne zarar vermiş olursunuz. Markalar bunu kullanıcı hatası olarak görür.

Hocam konu üzerinden bayağı geçmiş ama ben yeni sistem alacağım anakartı

ASUS TUF B450M-PRO işlemcide R5 5600 sistem sahibi OC yappmış ilandada işlmecinin yanında 1.35 voltaj 4.7 GHz stabil yazmış garanti dışına çıkar mı hiçbir sorun yaşamamış şu ana kadar sizce alınır mı?​

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…