Overclock nasıl yapılmalı?

Şu anda sorun yok daha fazla yükseltirsem zararı olur mu? Bir şeyi düşürmedim, 100 100 yükselttim.

Çekirdeğe fazla OC yaparsanız oyun oynarken sistem kitlenir ve WattMan hatası verir.
Belleğe fazla OC yaparsanız görüntü bozulmaya başlar, daha da zorlarsanız sistem kitlenir ve WattMan hatası verir.

Sistem stabil çalışıyorsa sorun yok.

1244'dü hatırladım.

Çekirdeğe fazla OC yaparsanız oyun oynarken sistem kilitlenir ve WattMan hatası verir.
Belleğe fazla OC yaparsanız görüntü bozulmaya başlar, daha da zorlarsanız sistem kilitlenir ve WattMan hatası verir.

Tamamdır teşekkürler ama hala Fortnite'de 40 50 FPS herhalde onu çözmem için yeni bir işlemci lazım ve RAM 8 GB RAM az artık oyunlar için.

Çekirdeğe fazla OC yaparsanız oyun oynarken sistem kilitlenir ve WattMan hatası verir.
Belleğe fazla OC yaparsanız görüntü bozulmaya başlar, daha da zorlarsanız sistem kilitlenir ve WattMan hatası verir.

Kanka Valorant'ta sıcaklık Max 75 80ken Fortnite'de 95 neden olabilir korkuyorum bir şey olacak diye.

OC'den önce de böyledi bu arada sıcaklık farkı çok az oldu.

Son düzenleme:
Kanka Valorant'ta sıcaklık Max 75 80ken Fortnite'de 95 neden olabilir korkuyorum bir şey olacak diye.

OC'den önce de böyledi bu arada sıcaklık farkı çok az oldu.

95C çok fazla, kart güç kısmaya başlıyor büyük ihtimalle.
Kartın termal bakımlarını yapmadıysanız yaptırın.
Voltajı daha düşürebiliyorsanız düşürmeyi deneyin.
Fan hızını arttırın.

95C çok fazla, kart güç kısmaya başlıyor büyük ihtimalle.
Kartın termal bakımlarını yapmadıysanız yaptırın.
Voltajı daha düşürebiliyorsanız düşürmeyi deneyin.
Fan hızını arttırın.

2019'da aldım 3.5 yıl oldu ve hiç termal bakım yapmadım, voltajı biraz daha düşüreyim.

Voltaj -60'da sıkıntı yok şu an PC kapanmadı, daha indirim mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı