Overclock sonucu CS:GO mavi ekran hatası

DeletedAccount

Centipat
Merhabalar,
Bilgisayarımı zaten ekran kartı overclocklu kullanıyordum fakat bu bana yetersiz geldiği için overclocku biraz daha yükselttim.Hiçbir şey yoktu assassin's Creed gibi oyunları falan gayet iyi bir şekilde oynatıyor fakat CS:GO bir istisna CS:GO'da 20 dk oynadıktan sonra oyun donuyor ardından mavi ekran veriyor.
Minidump: Minidump.zip

CPU: i7-4510U.
GPU: 840M.
RAM: 8 GB DDR3 1600MHz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartın çok ısınıyor olabilir. Ben MSI Afterburner X ile overclock yaptım GT 440 gibi çok eski bir ekran kartına 80-90-100 dereceleri gördü senin yaşadığın problemi yaşattı. Ekran kartının üstüne bir fan daha ekledim 60I geçmiyor şu an 5-10 FPS artışı sağladı bana CS:GO'da. Ama stabil çalışmıyor. Driver'leri silip baştan kuracağım stock haliyle kullanacağım.

Sağolun zaten laptop soğutucu almayı düşünüyordum.
Bir şey soracağım mesela CS:GO'da FPS'i sabitlesem O.C aynı kalsa olabilir mi?

Aynı durumu yaşaman muhtemel. Çünkü overclock yaptıktan sonraki değerlerde çalışacağı için FPS'in bir önemi yok. Tavsiyem stock haline döndür ve FPS'i 60'a sabitle daha keyifli olur senin açından. Ben öyle yapacağım ekran kartı Driver'ini silip stock değerlerinde kullanacağım. Bir de NVIDIA denetim masasından bütün ayarları performansa uyarlarsan oda ufak bir FPS artışı sağlar.

Aynı durumu yaşaman muhtemel. Çünkü overclock yaptıktan sonraki değerlerde çalışacağı için FPS'in bir önemi yok. Tavsiyem stock haline döndür ve FPS'i 60'a sabitle daha keyifli olur senin açından. Ben öyle yapacağım ekran kartı Driver'ini silip stock değerlerinde kullanacağım. Bir de NVIDIA denetim masasından bütün ayarları performansa uyarlarsan oda ufak bir FPS artışı sağlar.
Şu an aynı O.C'la fpsi 64'e sabitledim ve yaklaşın 50 dkdır oynuyorum sıkıntı olmadı eğer verirse dediğinizi deneyeceğim.

Uyarı! Bu konu 4 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı