Overclock yapmak için Evercool soğutucu uygun mudur ?

hackpower77

Hectopat
Yer
Yalova
Daha fazla  
Meslek
Teknik Servis
wz1mk9.jpg
wLXpqz.jpg
KgDkQL.jpg
w13YR1.jpg
KdanRZ.jpg

Arkadaşlar, bu soğutucu ile overclock yapılır mı sizce? Bilgilerinizi bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hangi işlemciyi hangi voltaj değerlerinde kaç GHZ'ye kadar çıkartacaksınız ?
2 ince bakır borusu var ve işlemciye direk olarak temas ediyor.

Çok iyi bir soğutucu değil ancak işinizi görmesi lazım. Merakınızı gidermenize yardımcı olacaktır.

Hangi işlemciyi hangi voltaj değerlerinde kaç GHZ'ye kadar çıkartacaksınız ?
2 ince bakır borusu var ve işlemciye direk olarak temas ediyor.

Çok iyi bir soğutucu değil ancak işinizi görmesi lazım. Merakınızı gidermenize yardımcı olacaktır.
Hocam işlemci Q9550. Öyle yüksek bir o.c için istemiyorum 3.5 yeter. Fazla bile aslında ama işte merak. Ne fark olacak merak ediyorum 4 çekirdek 12 mb cash bellekli bir işlemci. 1 saniyeye açılıyor bilgisayar fakat ısı değerleri hiç hoşuma gitmedi. Bu konuda çok takıntılıyım 25'i görmem lazım boşta iken :) İnsanın moralini bozuyor ısı yüksek gözükünce.

Günlük kullanımda pek fark yaratmaz genelde işlemcinin kullanıldığı uygulamalarda kendini gösterir. Render tarzı işlemler örnek gösterilebilir.
25 dereceye düşeceğini sanmam, boşta 30'a düşer, fanı gereksiz yere zorlarsanız 25 derece de görürsünüz.
Ancak 25 derecenin size hiçbir yararı olmaz. Ben, işlemcim 60 dereceyi geçmediği sürece fan hızını doğru dürüst artırmıyorum bile.
Gündelik işlerde 40 derece olsa yine iyi deyip geçmelisin. Takma yani kafana.

Günlük kullanımda pek fark yaratmaz genelde işlemcinin kullanıldığı uygulamalarda kendini gösterir. Render tarzı işlemler örnek gösterilebilir.
25 dereceye düşeceğini sanmam, boşta 30'a düşer, fanı gereksiz yere zorlarsanız 25 derece de görürsünüz.
Ancak 25 derecenin size hiçbir yararı olmaz. Ben, işlemcim 60 dereceyi geçmediği sürece fan hızını doğru dürüst artırmıyorum bile.
Gündelik işlerde 40 derece olsa yine iyi deyip geçmelisin. Takma yani kafana.
50 olunca ben rpmyi köklüyorum dibe :) Takıntı bu hocam değişmesi zor. Bilgiler için teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı