Oyun açınca görüntü gidiyor

enesfurkan1234

Decapat
Bugün itibariyle sistemimde daha önce de yaşadığım sorunu yaşadım. Yaklaşık 6-7 hafta önce İtopya'dan aldığım hazır sistemimi teknik desteğe gönderdim. Dün itibariyle bilgisayarımın hazır olduğunu gelip alabileceğim söylendi. Gidip aldığımda anakartımın değiştiğini ve ekran kartının da bir parçasının değiştiğini söylediler. Gerekli kontroller yapıldı dediler. Aynı günün gecesine oyunlarımı yükleyip bugün tekrar girip "Ohh sonunda bilgisayarıma kavuştum, çok zor bir karantina dönemiydi." diyemeden yine aynı sorunu yaşadım. Olayın saçma tarafı ise bilgisayar bana geldiğinde içinde herhangi bir program yüklü değildi ve ben bu sorunu oyunlarda yaşıyorum. Gelen parçayı takıp bilgisayarı açmadan geri yollamışlar. Ben bir türlü bu sorunu çözemedim, sorun ekran kartımın ısınmasından dolayı değil, herhangi bir kısa devre yaşamıyorum. Monitörüm sağlam ve Driver'larım güncel.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bugün itibariyle sistemimde daha önce de yaşadığım sorunu yaşadım. Yaklaşık 6-7 hafta önce İtopya'dan aldığım hazır sistemimi teknik desteğe gönderdim. Dün itibariyle bilgisayarımın hazır olduğunu gelip alabileceğim söylendi. Gidip aldığımda anakartımın değiştiğini ve ekran kartının da bir parçasının değiştiğini söylediler. Gerekli kontroller yapıldı dediler. Aynı günün gecesine oyunlarımı yükleyip bugün tekrar girip "ohh sonunda bilgisayarıma kavuştum, çok zor bir karantina döne miydi?" Diyemeden yine aynı sorunu yaşadım. Olayın saçma tarafı ise bilgisayar bana geldiğinde içinde herhangi bir program yüklü değildi ve ben bu sorunu oyunlarda yaşıyorum. Gelen parçayı takıp bilgisayarı açmadan geri yollamışlar. Ben bir türlü bu sorunu çözemedim, sorun ekran kartımın ısınmasından dolayı değil, herhangi bir kısa devre yaşamıyorum. Monitörüm sağlam ve Driver'larım güncel.

Hocam İtopya'yı arayıp konuyu tekrar bildirdiniz mi? Garantisi devam ediyorsa tavsiyem hiç dokunmayıp yetkililerin bu durumu çözmesi, çözüme ulaşılmazsa da tüketici mahkemesine gitmeniz.

Geçmiş olsun, sistem şu an elinzde ise. OCCT programı ile Power kısmını seçereke 10 dk teste tabii tutun. 10 dk tamamyamaz ise muhtemel hata Power kaynaklı olabilir. Oyunlarda yeterli gücü çekemezse görüntü gidebilir. Bir ihtimalde RAM'ler bozuk olabilir. OCCT ile bir test edin.

Hocam İtopya'yı arayıp konuyu tekrar bildirdiniz mi? Garantisi devam ediyorsa tavsiyem hiç dokunmayıp yetkililerin bu durumu çözmesi, çözüme ulaşılmazsa da tüketici mahkemesine gitmeniz.
Benimde aklımda o var zaten tüketici mahkemesine gidip hakkımı aramassam onlar benim sorunumu çözmücek gibi geliyor.
Geçmiş olsun, sistem şu an elinzde ise. OCCT programı ile Power kısmını seçereke 10 dk teste tabii tutun. 10 dk tamamyamaz ise muhtemel hata Power kaynaklı olabilir. Oyunlarda yeterli gücü çekemezse görüntü gidebilir. Bir ihtimalde RAM'ler bozuk olabilir. OCCT ile bir test edin.
Evet dediğini yapıp occt yi indirdim power kısmını seçip teste bastım pc direk kapandı. Psudan şüpheleniyordum zaten öğrenmiş olduk çok teşekkür ederim yardımınız için <3

Son düzenleme:
merhaba arkadaşlar,

böyle birşey başınıza gelirse hdmi veya display port kablosunu değiştirin çözüm hallolacaktır.

Kablo bi anda yetersiz kalıp ekran devre dışı kalıyor bilginize..

Geri
Yukarı