Oyun Açtıktan Sonra 2. Monitörde Görüntü Gitti

cihankurtulusov

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar. VGA çıkışlı eski model bir monitörüm var. İkinci monitör olarak kullanmaya niyetlenip VGA'dan HDMI'a dönüştürücü adaptör aldım. Monitörü adaptör aracılığıyla bilgisayara bağladım, ilk başta hiçbir ayar yapmadan 2. ekran olarak sorunsuz çalıştı ve 1-2 saat sıkıntı çıkarmadı. Sonra ana ekrandan bir oyuna girdim, oyun ekranı açıldığı an 2. ekranda görüntü gitti ve ışığı yeşilden sarıya döndü. Ondan sonra da bir daha 2. ekrana görüntü gelmedi. Dönüştürücü bozulmuş olabilir ama oyun açtığım için bozulmuş olabileceğine bir anlam veremedim, yine de problemin oyunun açıldığı anda olduğuna eminim. Oyun açmamın doğrudan veya dolaylı olarak dönüştürücüyü bozması gibi bir durum söz konusu olabilir mi yoksa sorun yazılımsal kaynaklı mıdır?
Yok mu bir bilgisi olan?

Son düzenleme:
Hocam sıkıntı Windows + P tuşlarına bastığınız zaman çıkan görüntü modlarıyla alakalı olabilir mi? "Uzat" seçeneğini seçerek ikisine de aktarabilirsiniz diye biliyorum görüntüyü.
1613212737592.png

Hocam sıkıntı Windows + P tuşlarına bastığınız zaman çıkan görüntü modlarıyla alakalı olabilir mi? "Uzat" seçeneğini seçerek ikisine de aktarabilirsiniz diye biliyorum görüntüyü.
Eki Görüntüle 877280
Bunları denedim ama bir işe yaramadı. Daha sonra monitörü dönüştürücü olmadan eski bir kasada çalıştırmayı denedim ve görüntü geldi. Yani büyük ihtimalle dönüştürücü bozuldu ama anlayamadığım nokta oyun açınca bozulması. Hani oyun açınca fazla yük bindi ve dönüştürücü yandı gibi bir şey desem o da mantıklı gelmiyor çünkü oyunu çalıştıran şey ekran kartı, kablo sadece görüntüyü yansıtmıyor mu neden yansın ki.

Yeni konular

Geri
Yukarı