Çözüldü Oyun bilgisayarina Windows 7 kurmak mantikli mi?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Trieetz

Kilopat
Makaleler
9
Oyuncu bilgisayarına Windows 7 kurmak mantıklı mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Hayır. Desteği kesilmiş bir işletim sistemi kurmanın ne anlamı var ki? Ayrıca güncel bir sistem, "oyuncu bilgisayarı" olarak adlandırılıyorsa yeterince güçlüdür zaten.
Recep Baltaş'ın yazdığı bir cümle vardı; iş telefonlara gelince güncelleme vermeyen firmalara sövenlerin eski Windows versiyonları kullanmakta neden bu kadar ısrar ettiğini anlayamıyorum gibisinden. O kadar hak veriyorum ki.

Bilgisayar Acer Nitro 5 515-54.
Intel i5-9300H.
NVIDIA GeForce 1650 4 GB video RAM.
Windows 10 Home 64X.
8 GB RAM.

Sorum Windows 10'da Microsoft Store acilmamasi gibi virus korumasininda arkada calisip oyunlarda drop yememe yol actiginı fark ettim ve Windows 7 kurmayi dusundum. Bilen kardeslerimden cevap beklyorum PUBG emulator Gaming buddy oynamak istiyorum. Windows 10 yedigim droplar engeller mi? Windows 7 kurarsam bir arti saglar mi? Windows Defender gibi eksilerin olmamasini istiyorum. Surum oneren varsa yazsin.

Öncelikle Windows 7'ye olan destek artik kesildiği için yeni guncel sistemlerde Driver anlamında sorun çıkarabilir. Gunumuz sistemlerinde ve yeni oyunlarda artik 8 GB eski 4 GB yerini aldiği icin drop yemeniz normal. Bellek kullanimi azaltmak için gereksiz Windows hizmetlerinini kapatabilirsin. Bunun işletim sistemiyle bir alakasi yok. Ayrıca ekran kartı ve chipset gibi driverlarinizin son sürüm yüklediğinize dikkat edin. Yeni nesil parçalar olduğu için güncelleme desteği çok oluyor yani sorun varsa güncelleme ile düzeliyor. Benim başima böyle bir olay gelmişti. Chipset driverlarini guncelleyince drop olayi gozle gorulur biçimde azaldi.

Bilgisayar Acer Nitro 5 515-54.
Intel i5-9300H.
NVIDIA GeForce 1650 4 GB video RAM.
Windows 10 Home 64X.
8 GB RAM.

Sorum Windows 10'da Microsoft Store acilmamasi gibi virus korumasininda arkada calisip oyunlarda drop yememe yol actiginı fark ettim ve Windows 7 kurmayi dusundum. Bilen kardeslerimden cevap beklyorum PUBG emulator Gaming buddy oynamak istiyorum. Windows 10 yedigim droplar engeller mi? Windows 7 kurarsam bir arti saglar mi? Windows Defender gibi eksilerin olmamasini istiyorum. Surum oneren varsa yazsin.

R5 2600 ve RX 570 ile emülatör PUBG oynuyorum herhangi bir drop söz konusu değil bende. Arka planda Kaspersky çalışıyor ve Microsoft Store'da açılıyor. Bence sen sorunu düzelt Windows 7'ye dönme.

Windows 7 kutamazsın o bilgisayara. Başta Intel HD Graphics sürücüsü olmak üzere sürücülerin çoğu kurulamıyor. Zaten Windows 7 UEFI desteklemediği için kurulum bile yapamazsın.
R5 2600 ve RX 570 ile emülatör PUBG oynuyorum herhangi bir drop söz konusu değil bende. Arka planda Kaspersky çalışıyor ve Microsoft Store'da açılıyor. Bence sen sorunu düzelt Windows 7'ye dönme.
Sendeki sistem bunun 1.5 katı neredeyse.

Ne alaka? O kadar dandik program var mı 7'de? Ya da telemetri servisleriyle %100 disk sorunu var mı?
Cidden W7'yi mi savunuyorsunuz bana? SSD kullanmazsan veya telemetri servislerini kapatmazsan %100 disk sorunu diye dolaşır durursun. RDR 2'yi W7'de açarsınız umarım.

W7'yi bu kadar savunan birinin 10 kullanması çok ironik değil mi?

1586356871973.png

Kuramazsın ki zaten. Disk seçim ekranında disk bile bulamazsın. Kurdun diyelim, sürücülerde sorun yaşarsın.

2020'de aldığın bir bilgisayara 11 yıl önceki işletim sistemini kurmanın hiçbir mantığı yok. Bunu savunan ya bundan vazgeçecek, ya da başka platformda savunacak. Burada buna müsaade edemeyiz. İstersen kendin güvenlik yaması yaz...

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı