Oyun donuyor fakat ses arkada devam ediyor

Jon Sino

Kilopat
Arkadaşlar sistemi 1 ay önce yeni aldım bu sorun geçen hafta ilk defa Watch Dogs 2 oynarken başıma gelmişti, bugünde Just Cause 3 oynarken başıma geldi bazen ilk 10 dakıka da bazen 10 saat oyun oynadıktan sonra oluyor. Oyunda ekran donuyor sesler devam ediyor görev yöneticisi, Alt Tab vb hiçbir şey yapamıyorum sorun sizce ne olabilir? Windows 10 Home kullanıyorum sistemle birlikte temiz kurulum yaptım tüm driverlerim güncel, BIOS'um güncel.
Sistem:
MSI B450M -a Pro Max.
Ryzen 5 2600X.
G.Skill flarex 3200MHz 8x2 16 GB RAM ( diğer RAM'larım da sorun çıktı yenisini aldım RAM'lar 1 haftalık)
Cooler Master masterwatlite 700W +80.
Gigabyte 1660 Super OC.

HDD ve SSD eski bilgisayarımdan kalma 5-6 senelikler fakat HD Tune gibi programlarda error scan testinde sorun almadım.

Seagate Barracuda 1TB HDD.
SanDisk 120GB SSD.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar sistemi 1 ay önce yeni aldım bu sorun geçen hafta ilk defa Watch Dogs 2 oynarken başıma gelmişti, bugünde Just Cause 3 oynarken başıma geldi bazen ilk 10 dakıka da bazen 10 saat oyun oynadıktan sonra oluyor. Oyunda ekran donuyor sesler devam ediyor Görev Yöneticisi, Alt Tab vb hiçbir şey yapamıyorum sorun sizce ne olabilir? Windows 10 Home kullanıyorum sistemle birlikte temiz kurulum yaptım tüm driverlerim güncel, BIOS'um güncel.
Sistem:
MSI B450M -a Pro Max.
Ryzen 5 2600X.
G.Skill flarex 3200MHz 8x2 16 GB RAM ( diğer RAM'larım da sorun çıktı yenisini aldım RAM'lar 1 haftalık)
Cooler Master masterwatlite 700W +80.
Gigabyte 1660 Super OC.

HDD ve SSD eski bilgisayarımdan kalma 5-6 senelikler fakat HD Tune gibi programlarda error scan testinde sorun almadım.

Seagate Barracuda 1TB HDD.
SanDisk 120GB SSD.

Aynı sorunu Valorant'ta yaşıyorum düzeldiyse sizde nasıl düzeldi söyler misiniz?

Benzer konuyu bir arkadaş da açmış ben de açmıştım.:
Aynı sorun CS:GO'da bende de oluyor. CTRL+ALT+DEL yaptırmıyor görev yöneticisini seçiyorum ama donuk ekran kalıyor bi gelebilsem işlemi sonlandır falan da yaptırmıyor. Sesler oyun akıyor, teamspeak'den arkadaşlarla da konuşuyorum.
Hata log'larımı da çok inceledim bi türlü bulamadım hatta konu oluşturdum tüm loglarımı attım. Steam'den veya CS:GO'nun kendisinden olduğunu düşünüyorum çünkü steam adam akıllı çalışmıyor bir kere güncellendikten sonra.
Çözen birisi olsa artık :/

Yeni konular

Geri
Yukarı