Oyun esnasında mavi ekran hatası

enesaak

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba. Arkadaşım Valorant ve GTA 5 oynarken mavi ekran hatası alıyormuş. Bilgisayarını yeni aldı o yüzden biraz panik olmuş. Minidump dosyalarını bırakıyorum. Yardımcı olursanız seviniriz.

Tamamdır bekliyorum.
Kardeşim kusura bakma yine ceza yemiştim de xD :)

Neyse senin sorununa geliyorum, Monster laptopların kronik sorunu klavye sürücüsünün sorun çıkarması. Bu da yanlış hatırlamıyorsam, Monster'ın yazılımını kaldırınca düzeliyordu.(Control Center)

Başka bir şey yok. Hepsi bu kadar.

Kayıt defterini kullanabilirseniz şunları da deneyebilirsiniz.

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\ControlSet001\Control\Class\{4d36e96b-e325-11ce-bfc1-08002be10318} klasöründe UpperFilters anahtarını sadece kbdclass olacak şekilde değiştirin.

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\ControlSet001\Control\Class\{4d36e96f-e325-11ce-bfc1-08002be10318} klasöründe ise UpperFilters anahtarını sadece mouclass olacak şekilde değiştirin.

Daha sonra sistemi yeniden başlatın. Kısa bir açıklama, ilk değişiklik kısayolları yöneten filtre sürücüsünü klavye sürücüsünden kaldırıyor. İkincisi ise fare sürücüsünden kaldırıyor.

Yalnız unutmadan ekleme yapayım, kayıt defteri yedeği almanız iyi olur. Kayıt defterindeki bu oynamalar, klavyeyi ve fareyi kullanılamaz hale getirebiliyormuş. Bu durumda da sıfırdan driver kurulumu veya formatla çözebilirsin. Bence önce Control Center'ı silmeyi deneyin, olmazsa kayıt defteriyle uğraşırsınız.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı