Oyun geliştirme eğitimine nasıl başlanmalı?

Makaleler
9
Merhabalar şu karantina günlerimde kendimi geliştirmek istediğim bir konu var. Oyun geliştirme hayalim vardır hep şu ana kadar Python ve JavaScript dillerini denedim JavaScript'te çok ileri düzeyde olmasam da bol bol minik projeler yazdım. Oyun geliştirme konusuna da girmek istiyorum, küçük 2D oyunlar yapsam bile bana yeter şu an için.

1-öncelikle JavaScript ile oyunlar yapabilir miyim ne tarz oyunlar yapabilirim?

2-Tecrübesiz ve yeni başlayan biri Unity mi yoksa Unreal Engine mi kullanmalı?

3-Bu iki motorlardan herhangi birinde JavaScript kullanabilir miyim? Eğer kullanamazsam hangi dili öğrenmem gerek?

1. 2D oyunlar yapabilirsin. 3D oyunlar da yapabilirsin, fakat matematik ve fizik bilgisi gerekiyor.
  2. İkisini de kullanabilirsin, hiç fark etmez. Ben Unity kullanıyorum.
  3. Kullanamazsın. Oyun motorlarının gerektirdiği dilleri kullanman gerekiyor. Unity için C#, Unreal için C++.

Unreal'da başlangıç için kendi görsel dili Blueprint'i öğrenmen yeter. Sonrasında C++'a geçebilirsin. Başlayacaksan kaynak konusunda yardımcı olurum, ayrıca buradan veya Discord üzerinden sorularını sorabilirsin.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…