Oyun İçi Reklam Geliri İçin Vergi Ödenmesi Gerekiyor Mu?

Samurai Emperor

Centipat
Mobil oyun yaptım ve oyuna reklam koydum fakat merak ettiğim konu bu reklamlardan elde ettiğim gelirler için vergi ödemem gerekiyor mu veya gelirim ne kadar olunca vergi ödemem gerekiyor?

Bunu araştırdım ama tam bir sonuca varamadım herkes farklı bir şey söylüyor. Yardımlarınızı bekliyorum, şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Böyle bir bilgi var:

"Merhaba

Adsense gelirleri ile ilgili özet olarak bilgi vermek gerekirse

1. Gelir vergisine tabidir. Ancak 29 yaşından küçük iseniz yıllık 75.000 TL'ye kadar istisna söz konusudur.
  2. Katma Değer Vergisine tabi olup, olmadığı reklam gelirlerinin yurt içi veya yurt dışından elde edilmesine bağlıdır. Yurt dışı ise KDV yoktur.

Bu konuda medium'da yazdığım yazıların faydası olabilir.
Unity Üzerinden Çeşitli Yazılım Dillerini Kullanarak Oyun Geliştirenler ve Eser Belgesi Alanlar…"

Son düzenleyen: Moderatör:
Mobil oyun yaptım ve oyuna reklam koydum fakat merak ettiğim konu bu reklamlardan elde ettiğim gelirler için vergi ödemem gerekiyor mu veya gelirim ne kadar olunca vergi ödemem gerekiyor?

Bunu araştırdım ama tam bir sonuca varamadım herkes farklı bir şey söylüyor. Yardımlarınızı bekliyorum, şimdiden teşekkürler.
Her şeyin bir bedeli (vergisi) vardır çünkü burası Türkiye.
Youtuberlardan alınıyorsa bundan da alıyorlardır.

Her şeyin bir bedeli (vergisi) vardır çünkü burası Türkiye.
Youtuberlardan alınıyorsa bundan da alıyorlardır.

Alırler elbet onu biliyorum fakat merak ettiğim konu ne zaman alıyorlar ilk kuruşu kazanmaya başlar başlamaz vergi için bir şeyler yapmak gerekiyor mu yoksa gelirin yıllık belli bir seviyenin üstüne çıkınca mı vergi ödemek gerekiyor bunu bilmek istiyorum.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı