Oyun için AMD mi daha iyi yoksa Intel mi?

Kullanma amacına göre değişir. Oyun ve render işleri için kullanıcaksan AMD öneririm. Intel'e göre sıcak çalışır lakin performs olarak gayet iyi.
Intel'e göre nasıl daha sıcak çalışabiliyor? AMD'nin DDR5 platformundaki işlemcilerinin TDP değerleri Intel'e kıyasla çok daha düşük.

Aynen öyle kullanmasını bil yeter ki aynı şey AMD ekran kartı içinde geçerli.

Tabii ki, AMD'nin tüm donanımları kişisel dokunuş istiyor tüm gerçek ortaya çıkarabilmek için. Intel'de de bu kısmen var ama yüksek anakarta zorlaması eksi puan.

Dümdüz alıp tak kullan yapacaksan AMD, Intel, NVIDIA hepsi birbirinin kopyası.

Oyun için AMD mi daha iyi yoksa Intel mi?

Fiyatına ve modeline göre. Ama AMD Ryzen işlemciler eş değer bazı Intel işlemcilerine göre Valorant tarzı oyunlar için daha avantajlılar önbelleğinden dolayı.

Hocam çok doğru söylediniz, peki genel olarak hangi markayı seçersiniz ?
Alacağım bütçedeki işlemcilere bakarım. Testlerini incelerim. Hangisi da performanslı ise onu seçerim hocam. Dediğim gibi tek bir cevabı yok. Ama illa genelleme yapmam gerekir ise oyunda İntel edit vb işler için AMD derim.

7600X kullanıyorum soket değişikliği olmayacağı için bir sonraki nesilde tekrar değiştireceğim. Daha önceki sistemim Intel'di. Şahsen Intel'in bu aç gözlülüğü yüzünden bir daha almayı düşünmüyorum. Ben AMD derim.

Yeni konular

Geri
Yukarı