Oyun için hangi Windows 11 sürümü?

İyi de şifreleme pasif bir özellik, sen aktif edip kullanmazsan kaynak kullanmıyor, Hyper-v emülatör kullananların en çok ihtiyaç duyduğu şey, uzaktan erişim Windows 10 Home sürümünde de var.

Siz yaşamadınız diye, ortalıkta hiçbir sorun olmadığı anlamına gelmiyor.

Hocam ben buradan anlatamam alın link buradan bakarsınız Pro çok gereksiz ben o kadarını diyorum.

Hocam henüz oyun ve günlük kullanım için Windows 11 kullanmanızı tavsiye etmiyorum. Güncellenmekte olan bir işletim sistemi, birçok hata mevcut. Gelen herhangi bir güncelleme ile oyun zevkiniz mahvolabilir. Daha kötüsü veri kaybı gibi durumlarla karşılaşabilirsiniz. Bu sebeple Windows 10 oyun ve gündelik kullanım için şu an daha uygun.

Windows 11 Pro sistemi yorarmı.
4 GB RAM Intel i3 ekran karı işlemcinin HD 3000.

Hocam ben buradan anlatamam alın link buradan bakarsınız Pro çok gereksiz ben o kadarını diyorum.
Hocam, oradaki farkları zaten biliyorum. Performansa olan etkisini soruyorum. Eğer yurt dışında yaşıyor olsak, orijinal fiyatlarından ürün anahtarı satın alıyor olsak, bu makale iş yapardı. Çünkü 200 dolar yada 140 dolarlık ürünler arasında seçim yapmamız gerekirdi. Eğer pro özelliklerine ihtiyacımız yoksa 60 dolar harcamaz, gider 140 dolara home alır kullanırdık. Fakat burada durum bu değil ki. Oyuna olan performans etkisini soruyorum ben.
Türkiye'de 30-60 TL arasına retail key alıyoruz çoğumuz. Home yada pro. Eğer oyuna bir etkisi varsa bilinen, buna göre tavsiye edin. Ben bilmediğim için sormuştum var mı bir etkisi oyun performansına diye.
Windows 11 Pro sistemi yorar mı?
Evet, yorabilir. Bu tamamen sisteme ve şansa bağlı bir durum. Her sistemde aynı şey olmuyor. Neredeyse birebir aynı sisteme sahip olduğum arkadaşımda W11 çökme, donma ve fps kaybı gibi sorunlar yaşatırken bende kusursuza yakın çalışıyor.

Hocam, oradaki farkları zaten biliyorum. Performansa olan etkisini soruyorum. Eğer yurt dışında yaşıyor olsak, orijinal fiyatlarından ürün anahtarı satın alıyor olsak, bu makale iş yapardı. Çünkü 200 dolar ya da 140 dolarlık ürünler arasında seçim yapmamız gerekirdi. Eğer Pro özelliklerine ihtiyacımız yoksa 60 dolar harcamaz, gider 140 dolara Home alır kullanırdık. Fakat burada durum bu değil ki. Oyuna olan performans etkisini soruyorum ben.
Türkiye'de 30-60 TL arasına Retail key alıyoruz çoğumuz. Home ya da Pro. Eğer oyuna bir etkisi varsa bilinen, buna göre tavsiye edin. Ben bilmediğim için sormuştum var mı bir etkisi oyun performansına diye.

Evet, yorabilir. Bu tamamen sisteme ve şansa bağlı bir durum. Her sistemde aynı şey olmuyor. Neredeyse birebir aynı sisteme sahip olduğum arkadaşımda W11 çökme, donma ve FPS kaybı gibi sorunlar yaşatırken bende kusursuza yakın çalışıyor.

Peki hangisi oyun için daha iyi.

Peki hangisi oyun için daha iyi.
Bana göre W10 Pro veya Home, ikisi de oyun için aynı. Aradaki farkı bilmiyorum. @Sith Darth Vader hocam veya başka hocalarım performansa etkisini biliyorlarsa, belirtirlerse ona göre hareket edersiniz. Fakat tekrar söylüyorum, W11 henüz oyun için uygun değil. Sistemden sisteme performans farklılıkları gösterebilir. Eğer merak ediyorsanız ve imkanınız varsa dual boot ile W11 kurulumu yapıp bir göz atabilir, performansları değerlendirebilirsiniz.

Home çünkü Pro da Home'a nazaran daha fazla gereksiz hizmet ve uygulama var bu da sistemi yavaşlatıyor ve oyunlarda FPS düşüşüne neden olabiliyor. Bu yüzden Home kullanmanızı öneririm.

Bana göre Windows 10 Pro veya Home, ikisi de oyun için aynı. Aradaki farkı bilmiyorum. @Sith Darth Vader hocam veya başka hocalarım performansa etkisini biliyorlarsa, belirtirlerse ona göre hareket edersiniz. Fakat tekrar söylüyorum, W11 henüz oyun için uygun değil. Sistemden sisteme performans farklılıkları gösterebilir. Eğer merak ediyorsanız ve imkanınız varsa Dual Boot ile W11 kurulumu yapıp bir göz atabilir, performansları değerlendirebilirsiniz.

Hocam ben diyorum işte Pro oyun için değil daha fazla RAM kullanımı disk kullanımı CPU kullanımı yapıyor çünkü bayağı gereksiz hizmet var boyut olarak da 10 GB daha ağır Pro yani oyun için Home kullanın.

Geri
Yukarı