Oyun için i7 5820K mı yoksa i7 4790K mı?

TEKNOKOPAT

Hectopat
Selam arkadaşlar başlıktada belirttiğim gibi hangi sistem daha mantıklı olur? Sistemde çoğunlukla oyun oynanacaktır ve az da olsa O.C yapılacaktır. Film seyredilecektir. Asıl merak ettiğim ise, 2011 v3 soketin, 1150 sokete göre bu kullanımda çok bir yararı var mıdır? Yoksa sadece fuzili midir ? Sizce hangi sistem alınmalıdır ?

Ekran Alıntısı.PNG

Ekran Alıntısı2.PNG

Son düzenleyen: Moderatör:
1150 nin yeterli olduğunu bildiğim için kararsız kaldım zaten. İnsan yeni bir sokete geçmek istiyor ama şuda var, 1150 tercih edip aradaki farkı gtx 980 yönünde kulanmakta var.

Zaten 4790 kullanıyorum, Ben aslında ekran kartı değiştirmek için araştırna yaparken, kendimi tüm sistemi değiştirirken buldum :) , 2011 verilen paraya değermi diye sizlere sorayım dedim ama gerek DDR4 ün pahalılığı, gerekse üst seviye 2011 anakartların pahalılığı şimdilik 2011 e gerek olmadığını hissettirdi, 1150 sitemi yenileyip gtx 980 ile devam etmeye karar verdim herkeze teşşekkürler.

İ5 4690k beklentilerini karşılar i7 yerine bunu alıp başka bileşenlerini yükseltebilirsin.Ve 16 yerine 8gb ram kullanman oyun içinde pek FPS farkı oluşturmaz.1-2 gibi.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı