Oyun için işlemci tavsiyesi

Stok soğutucu olsa bile o işlemciyi soğutmak için yetersiz kalır. Güzel bir soğutucu şart.
Evet. 5600x almak daha mantıklı geldi stok soğutucusuyla gelen en üst model o. Ona da aftermarket hava soğutucusu alabilirim (stok soğutucusu iyi değil diyorlar). 5800x3d'ye hava soğutucu yetmez gibi, sıvı soğutucu da takabileceğimi sanmıyorum. 👍

Evet. 5600x almak daha mantıklı geldi stok soğutucusuyla gelen en üst model o. Ona da aftermarket hava soğutucusu alabilirim (stok soğutucusu iyi değil diyorlar). 5800x3d'ye hava soğutucu yetmez gibi, sıvı soğutucu da takabileceğimi sanmıyorum. 👍
5600x gereksiz. 5600 almanız daha mantıklı olur. Arada performans olarak fark çok az var o da OC yapınca yakalıyor o performansı.

5600 alsanız da bir soğutucu almanızı tavsiye ederim, mesela bu olabilir.

5600x gereksiz. 5600 almanız daha mantıklı olur. Arada performans olarak fark çok az var o da OC yapınca yakalıyor o performansı.

5600 alsanız da bir soğutucu almanızı tavsiye ederim, mesela bu olabilir.

Soğutucu epey iyi görünüyor. Geriye kalan tek sorun anakartıma sığar mı. Bir kaç soğutucuya bakmıştım iki katlı, ram slotlarını kapattığını söyleyenler oluyor. 🙂 👍

Soğutucu epey iyi görünüyor. Geriye kalan tek sorun anakartıma sığar mı. Bir kaç soğutucuya bakmıştım iki katlı, ram slotlarını kapattığını söyleyenler oluyor. 🙂 👍
Uyumlu olur fakat bu soğutucuya bütçeniz yetiyorsa daha iyi olur beyaz ya da siyah olarak seçilebilir fakat kasanızın modeli neydi? Ona göre soğutucu sığmayabilir.

Şimdiden hayırlı olsun hocam.
Eyvallah çok teşekkürler.

R5 5600 ile 5600x arasında 600tl kadar fark vardı, %1 performans farkı için değmeyeceğini düşündüm 5600'ü aldım. Yanına da id-cooling se 224xt soğutucu satın aldım. 😀 👍

Sizlerle son durumu paylaşayım. Bios'u msi live update ile güncellerken bricklendi. Neyse ki hintli bir youtuberın videosunu izledim eski duruma getirdim. 😀 Güncellemeden sonra R5 5600 işlemciyi ve Se-224 XT'yi kurdum. Son iki gündür OC ve benchmark testleriyle uğraştım. Cinebench R23 single core 1542, multi-core 11708 puan aldım. Sıcaklık max yükte ortalama 65 derece çıkıyor. Eski işlemcim olan R5 3600'e göre %21.2 performans artışı oldu.
Yardımlarınız için tekrar teşekkür ediyorum. 😀👍

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı