Oyun İçin MacBook Pro Tavsiyesi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Makaleler
3
Yer
Nebuchadnezzar
Daha fazla  
Meslek
Judge Dredd
CBOX K500 blazer marka pc ye sahibim. Intel core duo 2 2.40 ghz 32 bit işlemci, Radeon 4650 ekran kartı, 2 GB RAM var. Bu pc yi bu sene kesin olarak değiştireceğim. İçime sinen bir taşınabilir bilgisayara 2500-3000 tl verebilirim.

FLATRON W1952S monitörüm var bunu yazmamın sebebi alacağım pc'nin ekranının büyük olması gerektiğini anlatmak . Fazla online oyun oynadığım için büyük bir monitör istiyorum. Apple-MacBook Pro galiba tam istediğim şey ama çok kararsız kaldım. Crysis 2 gibi oyunları oynamayacağım için çokta abartılı özellikler olmasını istemiyorum zaten ama beni rahatlıkla idare edebilecek bir şey olsun istiyorum.

Apple MacBookPro Core İ5 2.3Ghz-4GB DDR3-320GB-13.3"

İlk gözüme kestirdiğim bu. Fiyatı da yanlış hatırlamıyorsam 2500-3000 tl arası bir şeydi. 13,3" LED ekranı var. Ekran kartı ise paylaşımlı hafıza olarak geçiyor, çok kötü birşey yani. Bana böyle bir pc önerebilir misin? Tabi ekran kartı üst düzey bir şey...

İyi ve büyük bir monitöre sahip taşınabilir bir bilgisayar. Bu benim için çok önemli. Her yaz bir yerlere gittiğimiz için oyundan kopmak istemiyorum.

Mac için oyunlar çok geriden çıkıyor. Bu bilgisayarlarda da Intel işlemci, Nvidia ve Ati ekran kartı var ama oyunlara bakıyorsun bir yıl geriden geliyor, hepsi de değil sadece bir kısmı!

Öte yandan Apple'ın oyun konusunda mobildeki durumuna yani iOS'a bakıyorum, kuş fırlatma, elma kesme türevi oyunlardan bol bol var ama ciddi, eski oyuncuları tatmin edecek oyunlar açısından büyük eksiklik var. Taşı sadece Apple'a atmayalım, Android market de aynı... Windows Phone zaten hepten geriden geliyor :)

Özetle Windows PC-Konsol üzerinde ciddi oyunlar var sadece. Ha peki bu arkadaş ne yapabilir? Mac üzerine Windows kurabilir, ama bunu yapmak yerine gidip de bir Ultrabook alsa ya? Hem şık, hem hafif, hem de daha ucuz :) Yani oyun demese Apple'a karşı çıkmam ama oyun denildiğinde hayır, Windows olacak, Windows olacaksa da ucuz ve güzel pek çok dizüstü ve masaüstü seçeneği varken Apple'ı bu fiyatlarla almak bence yanlış. Ama neyse Apple'ın müşterisini uy... aman yani kaçırmayalım. Sonuçta zevk meselesi, arkadaş tav olmuş artık :) MacBook Pro tavsiyesine katılıyorum, Apple'lar içerisinde nispeten güçlü (ve 5000 TL ile pahalı) bir bilgisayar ve tercih edilebilir.

Şuan oyun laptopu konusunda, ASUS Apple falan MSI'ın yanından dahi geçemez. Ekran kartı anakart vb konularda ASUS MSI'dan önde. Fakat oyun laptopu konusunda değil. ;)

Son düzenleyen: Moderatör:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı