Oyun için Monitör Boyutu Ne Kadar Olmalı?

WiDuhra

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar öncelikle merhaba; sorum şu: Şimdi benim uzun süredir kullandığım monitörüm 18.5 inc. O benim ihtiyaçlarımı ziyadesiyle karşılıyor. Yeni bi monitör almayı düşünüyorum ancak 21.5inc'den yukarısı sizce de büyük değil mi? Ekran başında uzun süre vakit geçirdiğinde göz yormaz mı? Bazı sistem tavsiyelerine 27 inc monitörler ekliyorlar. Yani çerçeve harici çapraz ölçtüğümüzde ortalama bi 70cm çıkıyor. 1920x1080 oyun açsan pixellerini görürsün. Sadece 27inc için değil 21.5inc'den yukarısı için konuşuyorum. Resmen lcd televizyon gibi? Kullananların önerilerini bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Göz ona alışıyor. Ben 17" monitörden 23'e geçtim. Başlarda çok farklı geldi ama şu an 27" monitör arıyor gözlerim. 140 ekran bir monitör bile kullansanız 1080P'deki pixelleri gözünüzü rahatsız etmez.

Göz ona alışıyor. Ben 17" monitörden 23'e geçtim. Başlarda çok farklı geldi ama şu an 27" monitör arıyor gözlerim. 140 ekran bir monitör bile kullansanız 1080P'deki pixelleri gözünüzü rahatsız etmez.
Yanıtınız için teşekkürler, uzun süredir csgo oynuyorum, ani refleks gerektiren oyunlar olduğu için büyük monitör gerçekçiliği arttırır mı? Yoksa sürekli gözlerimi sağa sola hareket ettirmem gerektiği için oyuna yeteri kadar dikkat veremez miyim?

Sunu soylım bence ekran boyutu farketmez ama ekran alıcaksan 144 hz al sana tavsıyem bu ozellıklı ekranlar bıraz malıyetı pahalı ama acayıp ıyı iş goruyor oyunlarda gozle gorunur degııskler oluyor suda olabılır eskı tuplu ekranlar 120 hz cıkabılıyor tuplu oldugu ıcın galıba suankı ekranlar 60 hz gecınce sıyah kalıyor ekran :D alıcaksan csgo gıbı oyunlar oynıcaksan 144 hz yada tuplu 120 hz tavsiyem:!

Ölçtüğünüz çerçevede mm başına 3.14 piksel düşüyor, bunu da ayırt etmeniz imkansız. CS:GO için konuşursak, bu senin tamamen ekrana ne kadar mesafede oynadığın ile ilgili.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı