Oyun için RTX 2060 model seçimi

Emekli_Gamer

Decapat
Daha fazla  
MSI RTX 2060 Gaming 6 GB.
Artırılmış OC hız artışı: 1680.
Epey ozelikeri: https://www.epey.com/ekran-karti/msi-geforce-rtx-2060-gaming-6g.html

Zotac Gaming RTX 2060 AMP Edition.
Artırılmış OC hız artışı: 1800.
Epey özelikleri: https://www.epey.com/ekran-karti/zotac-gaming-geforce-rtx2060-amp.html

Şimdi bunların arasında guc tüketim farkı Zotac 170W, MSI 160W ve OC hız artışı farkı var. MSI 1680 MHz Zotac 1800MHz bunların arasında 150 MHz fark var. Oyunlarda en fazla kaç FPS fark olur?

Son düzenleyen: Moderatör:
OC olayını pek takma. Aradaki FPS farkını anlamazsın. Aynı oyunda biri 120 FPS verirse diğeri en fazla 125 FPS verir.
Fiyatları benzer ise yerli veya yabancı incelemelerini bulmaya çalış. İngilizce bilmene gerek yok. Yük altında hangisi daha iyi soğutuyorsa onu al.

Bunları anca 2. el bulabilirsin haberin olsun 0'ları artık stokta yok Amazon'da var ama TL'ye çevirince 3060 alabilirsin haberin olsun.

Bunları anca 2. el bulabilirsin haberin olsun 0'ları artık stokta yok Amazon'da var ama TL'ye çevirince 3060 alabilirsin haberin olsun.
2 el alıcam saden de hangisini alıyım
OC olayını pek takma. Aradaki FPS farkını anlamazsın. Aynı oyunda biri 120 FPS verirse diğeri en fazla 125 FPS verir.
Fiyatları benzer ise yerli veya yabancı incelemelerini bulmaya çalış. İngilizce bilmene gerek yok. Yük altında hangisi daha iyi soğutuyorsa onu al.
msı 4900 tl zotac 4700tl

Bende hayper X 8 GB Fury'e RAM var bir tane daha alacağım ayrı ayrı 8 GB FPS ne kadar etki eder.

Hocam Dual Channel bayağı etki eder video atmak istiyorum da yasaklı kanal olabileceğinden ban yemek istemiyorum şöyle diyeyim 8 GB ile bir oyunda 60FPS alıyorsanız 16 GB Dual Channel ile 80-95 alabilirsiniz bu APU'lar için geçerli ekran kartlı sistemlerde ise 60FPS alıyorsanız:

1. sisteminizin sıcaklığı düşer bayağı rahatlar sistem.
2. 60FPS alıyorsanız 80-90 FPS alırsınız çünkü günümüz oyunlarının çoğu artık 16 GB RAM gerektiriyor.

Hocam Dual Channel bayağı etki eder video atmak istiyorum da yasaklı kanal olabileceğinden ban yemek istemiyorum şöyle diyeyim 8 GB ile bir oyunda 60FPS alıyorsanız 16 GB Dual Channel ile 80-95 alabilirsiniz bu APU'lar için geçerli ekran kartlı sistemlerde ise 60FPS alıyorsanız:

1. sisteminizin sıcaklığı düşer bayağı rahatlar sistem.
2. 60FPS alıyorsanız 80-90 FPS alırsınız çünkü günümüz oyunlarının çoğu artık 16 GB RAM gerektiriyor.

Ooo, o kadar etki ediyor muydu ya? Bilmiyorum, 10 FPS falan sanıyordum. Ekran kartını aldıktan sonra RAM alırım üstüne biraz daha para ekleyerek. Sağ olun.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı