Oyun içinde ekran gitmesi

MacGrath1

Centipat
Merhaba arkadaşlar aranıza yeni katıldım az önce bir problem yaşadım Rainbow Six'de güzelce maçımı oynuyordum maç bitti ödül alma yerine geldiğimizde birden ekran gitti ekranda sinyal yok diyordu biraz bekleyim dedim belki düzelir umudu ile fakat PC kendine restart attı ve ardından 1 uzun 3 kısa bip sesi geldi internette araştırdığımda ekran kartı arızası olarak buldum. Sonrasında kendim kasanın tuşundan restart attım yine aynı ses geldi ve açılmadı bende şarteli kapayıp 2 dakika bekleyip tekrar açtım normalden biraz geç bir şekilde açıldı bilgisayar sorum ise ileride başıma bir şey gelir mi ve ekran kartında veya anakartımda bir problem olabilir mi?

Merhaba arkadaşlar aranıza yeni katıldım az önce bir problem yaşadım Rainbow Six'de güzelce maçımı oynuyordum maç bitti ödül alma yerine geldiğimizde birden ekran gitti ekranda sinyal yok diyordu biraz bekleyim dedim belki düzelir umudu ile fakat PC kendine restart attı ve ardından 1 uzun 3 kısa bip sesi geldi internette araştırdığımda ekran kartı arızası olarak buldum. Sonrasında kendim kasanın tuşundan restart attım yine aynı ses geldi ve açılmadı bende şarteli kapayıp 2 dakika bekleyip tekrar açtım normalden biraz geç bir şekilde açıldı bilgisayar sorum ise ileride başıma bir şey gelir mi ve ekran kartında veya anakartımda bir problem olabilir mi?

1 uzun, 3 kısa bip sesi ekran kartı nedeniyle oluyor. Kasanızı açıp güç kablosunun yerine yeterince oturup oturmadığını, kartın yerine oturup oturmadığını denetleyin.

Normalden fazla oynadınız mı, oynarken odanız sıcak mıydı, arka planda uygulama var mıydı?
günlük normal oynama rutinimdeydim sadece r6 steam ve discord açıktı, oda sıcaklığım ise ortalama 29 28 derece oluyor kasnın alt tarafınıda kesdik ve bir fan koyduk uzun zaman önce kısacası kasa içi hava akışı çok iyi gibi geliyor ama nedense anlayamadım sorunu
Ekran kartınıza 500W PSU bile fazlasıyla yeterli. Açıkçası başka bir düşüncem olmadığı için uzmanları beklememiz daha doğru olur.
cevaplarınız için teşekkür ederim

Yeni konular

Geri
Yukarı