Oyun içinde GPU kullanımı %60'ı geçmiyor

İşletim sistemi
Windows 10

KaanKulac

Kilopat
Daha fazla  
Bu sabaha kadar oyunlarda normal bir şekilde GPU kullanımı 90'larda seyrediyordu. Ama bugün Far Cry 3 oynarken (bundan önce aynı bilgisayarla oynayıp hiç sorun yaşmadığım bir oyun) GPU kullanımı Max %50-60 arası gidip geliyor doğal olarak FPS'te 60'a bile çıkamıyor grafik ayarları en yüksekte çözünürlükte 1080P ekran kartı güncellemesinden olduğunu düşünüp geri aldım ama nafile sonra tekrar geri yükledim güncellemeyi. Benzer konulara baktığımda işlemci veya RAM darboğazı olarak bahsedilmiş ancak donanımlarda hiçbir değişiklik olmadan(notebook kullanıyorum) çok rahat 80+ FPS oynuyordum bu oyunu bu sabaha kadar. Sistem özelliklerim:
CPU: Intel i5 10300H.
GPU: GTX 1650 Ti.
RAM: DDR4 8 GB 3200MHz (2933MHz'de kullanabiliyorum)
Not: Oyunun menüsünde GPU kullanımı 99'a kadar çıkıyor ancak oyuna girdiğimde bahsettiğim gibi.

Bir uygulama var driver siliyor DDU ismi bununla driverları sil ve temiz kurulum dene.
Cevap için teşekkürler deneyip geri bildiricem.
Tam kullanmamasının belki termal bir nedeni olabilir. Bilgisayarın kaç derece olduğuna baktın mı?

DÜZELTME: GPU'nun kaç derece olduğuna baktın mı?
65 derece görüyorum max ek olarakta msi afterburner bilgilerini ekliyorum.
Ayrıca ekran görüntüsü alırken bir takılma yaşadım hiç bir zaman olmamıştı.
Bir uygulama var driver siliyor DDU ismi bununla driverları sil ve temiz kurulum dene.
Maalesef buda bi işe yaramadı.

Dosya Ekleri

• resim_2020-12-10_225358.png
    resim_2020-12-10_225358.png
    11 KB · Görüntüleme: 137
Son düzenleme:
Arka planda bir program çalışıyor yada Windows update güncelleme yapıyor olabilir. Bilgisayarını geride tutan birşey var. Disk kullanımı kaçta? Oyun kapalıyken ne kadar kaynak kullanılıyor bi bak derim.

Arka planda bir program çalışıyor yada Windows update güncelleme yapıyor olabilir. Bilgisayarını geride tutan birşey var. Disk kullanımı kaçta? Oyun kapalıyken ne kadar kaynak kullanılıyor bi bak derim.
Kontrol ettim ama anormal hiç bi şey göremedim.
Bu arada ddu ile yaptığım driver temizlemesi ve ardından güncel driverı yüklemek biraz sorunu çözdü şuanda 70-75 i görüyor kullanım ama sabit değil teşekkürler tekrardan.

Yeni konular

Geri
Yukarı