Oyun kasası veya Gaming laptop önerisi

evrem12

Centipat
Arkadaşlar merhaba.
Açıkcası hiç bilgim yoktu 1 gün önceye kadar sistemler hakkında yeni araştırmaya başladım sizlerinde tavsiyelerinizi almak isterim. Öncelikle daha Gaming laptop mu alsam yoksa kasamı dizsem diye kararsızım :(

Elimdeki bütçe sadece kasa için 5-6 bin civarı Gaming laptop almam durumunda da 7-8 bin civarı zorlayabilirim.
İstediğim şey oyun bilgisayarı olacak fakat ben çok fazla bilgisayarı zorlayan birisi değilim oynadığım oyunlar genelde Knight Online, LOL, CS GO, pub g veya GTA tarzı civarı oyunlar olacak.
Bir de mühendislik çizim programları vb kullanırım o kadar.
Fakat almışken yapabildiğimin en iyisini almak her zaman yaptığım şey olduğu için burada da böyle istiyorum.

Önerilerinize açığım arkadaşlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle bu yine sana kalmış bir seçim. Kullanım amaçlarını söylemişsin fakat asıl soru şu ;

Rahat taşınabilir olması senin için önem arz ediyorsa gaming laptop almanı öneririm.
Ama sen taşınabilir olmasada olur evde dursun yeter dersen ozaman direkt kasa öneririz.

Neredeyse laptop fiyatının zorlasan yarısına bile sistem dizebilirsin. Oyun odaklı bir sistem istiyorsun ama oynadığın oyunlar sadece saydıklarınsa 7-8 bin tl laptopa vermek bence mantıksız olur.

Gaming laptop istersen sana:
Abra A7 V11.1.2 17.3" Oyun Bilgisayarı | Monster Notebook Önerebilirim arkadaşım bu laptopu özelleştirerek rami 16 gb ve içinde 1 tb harddisk ekledi ona 8000 tl gibi fiyata geldi. Şuan bu modifikasyonlar olmadan fiyatı 7000 tl.

Kasa istersen:
HERMES-A3660SX/AMD Ryzen 5 3600/ASUS TUF 3 GTX 1660 SUPER OC 6GB/16GB DDR4/240GB SSD/1TB Disk/Gaming Bilgisayar | ITOPYA bu sistemi öneririm senin için evladiyelik bir sistem olur yıllarca kullanırsın.

Bu attığım bilgisayarları bütçenin sınırına dayanarak seçtim. İstersen farklı fiyatlara ucuza olanlarıda çok rahat bulunabilir. Zaten forumda birsürü arkadaş var yardımcı olunabilir. :)

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı