Oyun motoru tavsiyesi

barış buruh

Hectopat
Merhabalar, bir oyun geliştirmek istiyorum ve bir oyun motoru arıyorum. Bilgim zayıf yaparak öğrenmek istiyorum. İlk başta Unity indirdim, indirdikten sonra silmek zorunda kaldım bunun ardından bir daha açamadım. Ardından Godot indirdim, onu hiç açamadım. Komut istemi yaklaşık 5 saniyeliğine açılıyor ve kapanıyor. Bu ikisi dışında giriş seviyesi basit sayılabilecek oyun motoru tavsiyelerinizi bekliyorum

Unity ama olmazsa Gamemaker da olabilir.

Önerim Unity başlayın Unreal Engine karışıktır Unity tavsiyem.
Maalesef Unity'i açamıyorum.
Unreal Engine olabilir aslında. Blueprint olduğu için önerebilirim. Ancak Unity'nin topluluğu daha fazla.
Ben de Unreal Engine düşünüyorum ancak Unreal Engine ile 2D oyun geliştirebilir miyim?
Unity ama olmazsa Gamemaker da olabilir.
Gamemaker paralıydı yanlış hatırlamıyorsam, benim de ayırabileceğim bütçem yok, bu yüzden kullanamam maalesef.

Birkaç yorum gördüm Unreal Engine sistemi çok zorluyor diye, doğru mudur?
Sistem özelliklerim;
Ryzen 5 2400G.
RX570 8 GB.
8 GB RAM.
B350M-PRO VDH anakart.

Evet biraz zorluyor. Sisteminiz yeter diye düşünüyorum ama. RAM biraz arttırabilirsiniz ama şart değil.

Unreal Engine 3 iyi bir seçim olabilir ondan sonra Unreal Engine 4,5 diye gidersin ( tabii sistemin yeterse)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…