Oyun önerileri

blueblood

Hectopat
Makaleler
1
Yer
İstanbul, Turkey
Daha fazla  
Her türde oyun önerisi bekliyorum. Oyunların yeni çıkmış olması gerekmez. Oyunlar seri halinde de olabilir. Oyunun türünüde yanında belirtirseniz çok iyi olur. Bir liste oluşturacağım.

-Call of Duty: Black Ops 2
-Battlefield 3
-Crysis 2
-Assassin's Creed 3
-Batman: Arkham City
-Crysis 3
-Far Cry 3
-FIFA 13
-PES 13
-FM 13
-NBA 2K13
-Need for Speed: Most Wanted
-Hitman: Absolution
-Medal of Honor: Warfighter
-Dead Space 2
-Dead Space 3
-DiRT 3
-Diablo 3
-Resident Evil 6
-GTA IV
-Mass Effect 3
-F1 2012
-Max Payne 3
-Mafia 2
-The Sims 3

Son düzenleyen: Moderatör:
Şu ana kadar çıkan bütün oyunlardan elbette haberdar değilim, ama haberdar olunması gereken asıl oyunlar yeni oyunlar değil, iyi oyunlardır. Beni en çok etkileyenleri üst taraflara aldım ve basık şekilde yazdım :) Bence liste böyle olmalı:

-Half Life Serisi
-Half Life: Counter Strike Serisi
-Outlaws

-NFS: Porsche Unleashed
-NFS: Underground 2
-Max Payne
-BioShock Serisi
-GTA Vice City
-Mafia Serisi
-The Sims
-Maniac Mansion
-Fifa 2005-2007
-Crysis Serisi
-Call of Duty MW2
-Batman: Arkham City
-Hitman Serisi
-Pac-Man
-Super Mario
-Contra

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben çok eski bir oyun önereceğim.
Punisher. :D Eski olmasına rağmen unutamadığım bir oyun.

- Doom 1 & 2 (Wolfeinstein 3d'nin daha az politika daha çok teknoloji ve canlı duvarlarla rüyamıza girmiş hali. Kırmalı çifte'nin animasyonu hala muhteşemdir.)
- Heretic (Başarılı hikaye ve atmosfer.)
- Lemmings (Sabırtaşı'nın dijital hali.)
- Worms 1 & 2 & Armageddon (Dostluklar pekişir, Fizikten A aldırır bu oyun. Angry Birds'de neymiş. Early worm bombs the Bird.)
- SIMcity2000 (En sade haliyle şehir simülasyonu.)
- Civilization 1 & 2 (21 saat başından kalkamayabilirsiniz...)
- Blood 1 & 2 (Başarılı hikaye. Tümüyle ego ve keyif.)
- Shogo M.A.D (Başarılı hikaye. 3D oyunlar arasında bir basamak çıkmayı sağladı.)
- Total Annihilation (Diğer strateji oyunları hayal edilebilir şeyler üstüne kuruluyken bu oyun hayallerin gerçeğe dönüştüğü bir dünyaydı.)
- C&C : Tiberium Dawn (1995) (Electronic Arts bir çuval inciri nasıl berbat etti? Sorusunun cevabı.)
- C&C : Red Alert
- Warcraft
- Starcraft : Broodwar (Efsane.)
- GTA 1 & 2 (Cep telefonlarında da oynanabilir benzerleri var ama hala 42" ekranda oyuncak arabalarla oynayabilme hissi bambaşka. Hele multi.)
- Quake 1 & 2 (Doom çağı kapandı ve Quake başladı. Şirketlere oyun değil teknoloji yapın çağrısı. Hardware üreticileri bile kendilerini yenilemek zorunda kaldılar - geleceği yazdı ID software.)
- Fallout 1 (1 haftada bitmişti ama tadı damağımda kaldı. 10 yıl sonra tekrar kurup oynadım.)
- Fallout 2 (Hayatımda 8 ayda bitirdiğim tek oyun. Bitmemesi için o kadar çok uğraşmıştım ki... dünyasının her yerini görmek, her şeyi kurcalamak...)
- Fallout 3 + DLC (Karış karış bildiğim topraklarda gene açılmamış bir kutu bulmak... Bir dağ tepesine çıkıp sniper tüfeğiyle gün batımı izlemek. Şehirde yaşayıp vahşi hayat seslerini evinize getiriyor.)
- Fallout New Vegas (diğerleri kadar değil ama hikayelerin birleşmesi için önemli.)
- Carmageddon (Ehliyet sebebim.)
- Descent 1 & 2 & 3 (beyincik geliştirir. klostrofobiye karşı.)
- Commandos : Behind Enemy Lines (Sabırtaşı, asap bozulması ve kafein.)
- Thief: The Dark Project (Assasins Creed'in tohumlarından.)
- SHOCK serisinin tamamı: System Shock 1 & 2, Bioshock 1 & 2, yeni çıkacak Bioshock Infinite
- Legacy of Kain: Soul Reaver
- Unreal (hikayesi için, bilmem kaç bölüm... 70 galiba.)
- Age of Empires 1 & 2 & Age of Kings (bayılamadığım bir oyun ama sevilir.)
- Legacy of Kain: Soul Reaver (Vampirler mi?)
- Icewind Dale & Bauldurs Gate (uzun, çok uzun geceler.)
- The Operative : No one Lives Forever (başarılı hikaye, 1970s'ler Bond)
- Clive Barkers Undying (eski FPS'ci olarak nereden ne çıkar tahmin ederim ama bu oyunda bazı anlar saçlarımı beyazlatmıştır.)
- Duke Nuke'em 3D (SHAKE IT BABY!)
- Tribes 2 (Yer yüzünde tanımadığımız insanlarla oyun oynamayı yeniden, daha hızlı, daha heyecanlı keşfetmek.)
- Twisted Metal (Ehliyet ve kaporta sendromu.)
- Dungeon Siege (ahah...)
- Dungeon Keeper 1 & 2 ( AHAHAHAHA...)
- Tom Clancy's Splinter Cell (triplerden tribe...)
- The Metal Gear (aklıma iyi geldi. Sonid Snake...)
- Beyond Good & Evil (Ahha...)
- Heart of Darkness (1998'de çok şey değişmeye başlamıştı.)
- Painkiller (en başarılı fizik motoru kullanımlarından. Cehennemi daha iyi tasvir eden bir oyun aklıma gelmedi.)
- Resident Evil 1 & 2 (daha ergenken, sabaha karşı 4'te hoperlörler açık oynarken önümüze çıkan köpekten korktuk ve ranzadan arkadaşım düşmüştü...)
- Themepark & Theme Hospital (!!!!!!!işletme 101!!!!!!)
- Outlaws (CD'sini kaybettim, bitiremedim, ükte değil ama aklıma gelir bu oyunun vahşi batı havası az bulunur.)
- Dark Void (2010'da halen bu ruh haliyle yapılabilecek oyun olması mutlu etti beni.)
- Stalker serisi (bir Fallout değil ama farklı hikaye, daha zor dengeler ve daha hızlı ölüm.)
- MDK 1 & 2 (Murder. Death. Kill.)

Eski RPG'lerden aklıma şimdi gelenler...

- Phantasmagoria: A Puzzle of Flesh (Zamanın çok ötesinde başka bir oyun daha... 6-7 CD idi çıktığı zaman.)
- Broken Sword serisi.
- Gabriel Knight serisi.
- The Curse of the Monkey Island (HAahas..)
- Full throttle (O müzikler yok mu!)
- The Day of the Tentacle (ve her şey bir kaza ile başlar.)
- Grim Fandango (Hikaye, Sanat ve Tasarım dalında ödül almalı.)

Daha fazla yazmak istemiyorum. Duygulandım. Çoğunu bulamayabilirsin ama bulursan da DVD'ye vesaire'ye yedekle, Emulatör / virtual machine artık neyle çalışıyorsa not al yanına, belki doğum günü hediyesi olarak forumdaki insanlara postalarsın :)

Uyarı! Bu konu 12 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı