Oyun oynamak için 1500 - 2000 TL arası 1 TB M.2 SSD önerisi

Bütçe
1500 - 2000 TL

Waifu Impact

Kilopat
Makaleler
10
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Profil Kapağı
1526212193
Anakart
Gigabyte AX370 Gaming 3
Sadece oyun oynamak için bir SSD almak istiyorum. Halihazırda Windows Gigabyte 120 GB SSD de kurulu. Onun dışında 1 TB Seagate Barracuda HDD kullanıyorum ve oyunların yüklenmesi uzun sürüyor. Dolayısıyla daha hızlı yükleme süreleri için SSD almak istiyorum. Sosyal'de dolaşırken düşük bütçelerde Kioxia Exceria G2 önerildiğini gördüm. Açıkçası benim sorum bu SSD ile 970 EVO Plus arasındaki fark nedir? Yani sadece oyun oynamak için kullanan birinde fark görülür mü? Bunun dışında eğer kayda değer bir fark oluyorsa 970 EVO Plus dışında 1500-2000 TL arasına 1 TB başka hangi SSD alınabilir? Bu arada M.2 SSD istememin sebebi daha estetik sebeplerden ötürü yani diğer SSD yuvam kasanın ön tarafında kalıyor ve oraya kablo gitsin istemiyorum o yüzden M.2 SSD önerisi istedim.

Anakartım: Gigabyte AX370 Gaming 3
İşlemci: Ryzen 5 5500.

Samsung SSD'nin mercedesidir.

Bütün SSD önerisi konularını tek tek dolaşıp bu mesajı yapıştırıyorsun değil mi?

Almışken PCIe 4.0 SSD al.

@William Butcher
Hocam öneri için teşekkürler ayrıca şu sorunun da cevabını verebilir misiniz acaba?
Sosyal'de dolaşırken düşük bütçelerde Kioxia Exceria G2 önerildiğini gördüm. Açıkçası benim sorum bu SSD ile 970 EVO Plus arasındaki fark nedir? Yani sadece oyun oynamak için kullanan birinde fark görülür mü?

1900 liraya 970 Evo Plus görünce aldım Amazon'dan. Geldiği zaman deneyimlerimden bahsederim.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı