Oyun oynanmadığında RX 6700 XT sistemde mavi ekran hatası

İşletim sistemi
Windows 10

Viper35

Centipat
Daha fazla  
RAM
2x8 3600 MHz Kingston
SSD veya HDD modeli
Samsung EVO 850
Ekran kartı
Sapphire Nitro+ RX 6700 XT
Anakart
Gigabyte B450M S2H
İşlemci
Ryzen 5 3600
Merhaba arkadaşlar.
Daha önce birkaç defa konu açmıştım ama bir türlü çözüm bulamadım.
Uzun zamandır oyun oynamadığım zamanlarda mavi ekran hatası alıyorum, hataları oyun oynarken hiç almadım. Bilgisayarı açıp hiçbir şey yapmadan masaüstünde bıraktığım zaman 10 dk arayla mavi ekran verip kendini resetliyor, internette gezinirken de çok fazla mavi ekran alıyorum. Herhangi bir oyun Client'i açıp internette dolaştığımda çok çok nadir sorun oluyor. Şu ana kadar denediğim çözümler, format attım, RAM'leri değiştirdim, ekran kartını değiştirdim, SSD ve HDD sağlıklarını kontrol ettim, hard diskin SATA kablosunu çıkartıp denedim fakat hiçbirinde sorun çözülmedi. Bilgisayara format atarken bile mavi ekran hatası alabiliyorum. Çok araştırdım kendim mavi ekran hatalarını analiz etmeye çalıştım fakat başarılı olamadım. Değişmeyen parçalar SSD, PSU, CPU ve anakart kaldı, PSU ile ilgili bir sorun olduğunu düşünmüyorum bugün yeni bir CPU ile deneyeceğim. Anakartımın garantisi var fakat anakart olmadan PC çalışmadığı için anakartı garantiye vermek en son yapmak istediğim şey. Mavi ekran analizi yapabilen arkadaşlar sorunun donanınmsal olup olmadığı konusunda tahminde bulunabilir mi?
Minidump dosyalarım Minidump

Geri
Yukarı