Oyun oynanmayacak laptopta işlemci hızı ne olmalı?

aOnn1453

Decapat
Bir laptop alacağım ama sadece günlük kullanım için bakıyorum oyunla işim yok belki Photoshop kullanırım. Baktığım laptoplarda işlemci hızı ve maksimum işlemci hızı yazıyor (Mesela 1, 3 up to 3, 9 gibi) Bu taban değer ideal olarak kaç olmalı ve ben laptopu kullanırken işlemci hızı ne kadar önemli olacak? Aklımda iki bilgisayar var bunları da karşılaştırabilirseniz sevinirim.

Asus S510UN-BQ131T Intel Core i7 8550U 16GB 1TB + 128GB SSD Fiyatı

Bu taban değere takılmayın sizin kullanımınıza göre frekans değiştirir sürekli yormadığınız sürece yatar yani bu da yıpranmamasını sağlar sistem sağlığı için iyi bir şey.

Son düzenleme:
Bir laptop alacağım ama sadece günlük kullanım için bakıyorum oyunla işim yok belki Photoshop kullanırım. Baktığım laptoplarda işlemci hızı ve maksimum işlemci hızı yazıyor (Mesela 1, 3 up to 3, 9 gibi) Bu taban değer ideal olarak kaç olmalı ve ben laptopu kullanırken işlemci hızı ne kadar önemli olacak? Aklımda iki bilgisayar var bunları da karşılaştırabilirseniz sevinirim.

Asus S510UN-BQ131T Intel Core i7 8550U 16GB 1TB + 128GB SSD Fiyatı

İşlemciler birbirine yakın modeller. Yanlız bence bu kadar para verilecekse Ultrabook tarzı ince ve hafif ürünlere yönelin. Mesela bunlar olabilir:

Ya da bütçenin çok daha altına benzer performans gösterecek bu cihazlar da alınabilir:

Turbo frekansi bayağı iyi. Alın derim.

Hangisi için söylüyorsunuz bunu peki iki link atmıştım da?

Bu taban değere takılmayın sizin kullanımınıza göre frekans değiştirir sürekli yormadığınız sürece yatar yani bu da yıpranmamasını sağlar sistem sağlığı için iyi bir şey.

Peki yazdığım tarz bir kullanım için kullanımda sıkıntı çıkarmayacak minimum değer ne kadar olmalı?

Geri
Yukarı