Oyun oynarken bilgisayarı kapatmak

hurafeistans829

Hectopat
Daha fazla  
CS:GO oynarken yanlışlıkla arkadaşım kasanın düğmesine bastı ve kapatılıyor yazısı gelip, Windows 10 Steam kapatılıyor deyip bilgisayarı kapattı. Bir sorun olur mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Kolay kolay bir şey olmaz. Ama sık tekrarlanan durumlarda HDD zarar görebilir.
2009dan kalma HDD 😂. HDD bozulsun sıkıntı yok. Bilgisayar zarar görmüşmüdür diye sordum. Biraz araştırdım basılı tutmanın zararlı ama basmanın zararsız olduğunu söylüyorlar. Gönlümün rahat olması için sormuştum. Teşekkürler.

Sistem ısınmış bir vaziyetteyken onu soğutmaya yarayan fanlar PC kapanınca direkt olarak duracağından mütevellit, sıcakken birden ısının kesilip soğutmanın da durduğu anlarda ekran kartı gibi bileşenlerde lehim atması durumları görülebilir. Bir kereden bir şey olmaz ancak sıklaşırsa sorun görülür.

Sistem ısınmış bir vaziyetteyken onu soğutmaya yarayan fanlar PC kapanınca direkt olarak duracağından mütevellit, sıcakken birden ısının kesilip soğutmanın da durduğu anlarda ekran kartı gibi bileşenlerde lehim atması durumları görülebilir. Bir kereden bir şey olmaz ancak sıklaşırsa sorun görülür.

Tam yazacaktın mesajınızı gördüm.

2009dan kalma HDD 😂. HDD bozulsun sıkıntı yok. Bilgisayar zarar görmüşmüdür diye sordum. Biraz araştırdım basılı tutmanın zararlı ama basmanın zararsız olduğunu söylüyorlar. Gönlümün rahat olması için sormuştum. Teşekkürler.
Doğrudur. Basılı tuttuğunuzda 6 saniye içinde direkt elektrikler kesilmiş gibi kapanır bilgisayar bazen bunu yapmak zorunda kalıyoruz. Sizin yaptığınız normal kapat demekle aynı. Tabii oyun içindeyken kapatmak Hard Disk'e zarar verebilir ama çok düşük bir ihtimal.

E abi bir şey olmaz diyorsunuz da ben bir kere kardeşim YouTube'un içinde kapatmıştı. Bilgisayarı açtıktan sonra bilgisayar kaplumbağadan bile yavaş çalışmaya başlamıştı. Eskiden çok hızlıydı şimdi masaüstünde sağ tıklıyorum onu bile zor açıyor.

E abi bir şey olmaz diyorsunuzda ben bir kere kardeşim YouTube'nin içinde kapatmıştı bilgisayarı açtıktan sonra bilgisayar kaplumbağadan bile yavaş çalışmaya başlamıştı eskiden çok hızlıydı şimdi masaüstünde sağ tıklıyorum onu bile zor açıyor.

Tamam çözdüm, virüs varmış 😒

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı