Oyun oynarken görüntü gidiyor GPU fanı hızlanıyor

Celilcan20

Femtopat
Merhabalar yaklaşık 2 yıldır kullanmış olduğum sistemim son 2-3 gündür oyun oynarken aniden görüntü gidiyor ve ekran kartı fanı çok hızlı dönmeye başlıyor. Sıcaklık değerlerine de baktım 40 derece gösteriyor. Sorunu araştırdım çözüm bulamadım. Yardımcı olursanız sevinirim.

Merhabalar yaklaşık 2 yıldır kullanmış olduğum sistemim son 2-3 gündür oyun oynarken aniden görüntü gidiyor ve ekran kartı fanı çok hızlı dönmeye başlıyor. Sıcaklık değerlerine de baktım 40 derece gösteriyor. Sorunu araştırdım çözüm bulamadım. Yardımcı olursanız sevinirim.

Ekran kartı sürücünüz güncel mi?
İşletim sisteminiz nedir?
Bilgisayar eski mi?
Ve oyunda 40 derece olması mümkün değil MSI Afterburner ile oyun içinde bakın.

Ekran kartı sürücünüz güncel mi?
İşletim sisteminiz nedir?
Bilgisayar eski mi?
Ve oyunda 40 derece olması mümkün değil MSI Afterburner ile oyun içinde bakın.
Oyun içerisinde denedim maximum 42 derece oluyor
Sürücüm güncel
Windows 10 kullanıyorum
Eski değil 2 yıllık
Hangi programla baktınız? Oyunda 40 derece olması pek mümkün değil.
MSI afterburner ile baktım
Sistem özellikleri nedir?
GPU: AMD R7 240
CPU : Intel Q8300 Quad Core 2.5 GHz
Ram : 4 GB DDR2
PSU : 550 Watt
Anakart : Asus P5G41C-M LX

Oyun içerisinde denedim maximum 42 derece oluyor
Sürücüm güncel
Windows 10 kullanıyorum
Eski değil 2 yıllık

MSI afterburner ile baktım

GPU: AMD R7 240
CPU : Intel Q8300 Quad Core 2.5 GHz
Ram : 4 GB DDR2
PSU : 550 Watt
Anakart : Asus P5G41C-M LX
Arkadaşlar benim sistemde de aynısı gpu fazla güç kullanmıyor o yüzden ısınmıyor ben oyunda 30-35 derece arasında oynuyorum bu normal yeterince güç kullanmadığından ayarlarından öyle ayarlanmış olabilir tasarruf modu gibi.

Arkadaşlar benim sistemde de aynısı gpu fazla güç kullanmıyor o yüzden ısınmıyor ben oyunda 30-35 derece arasında oynuyorum bu normal yeterince güç kullanmadığından ayarlarından öyle ayarlanmış olabilir tasarruf modu gibi.
Herhangi bir ayar yapmadım. Denetim masasındaki güç seçeneklerinden yüksek performansa aldım sadece

Yeni konular

Geri
Yukarı