Çözüldü Oyun oynarken işlemci frekansı düşüyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Jinistakenn

Femtopat
Daha fazla  
Valorant'ı açıp ilk oynamaya başladığımda MSI Afterburner'dan baktığım kadarıyla maksimum 3392 MHz'e 3,40 GHz'e kadar çıkıyor ama daha sonrasında işlemcim, sıcaklığının düşük olmasına rağmen kendini 1500 MHz, 1,59 GHz'e kendini sınırlıyor. Ne zaman Valorant'ı kapatsam kendini tekrar eski hale getiriyor. (Ekleme: Bu olay, CS:GO'da da oluyor.)

Ayrıca 1,59 GHz'e kendini düşürdüğünde ekran kartıma darboğaz yapmaya başlıyor ve normalde 200 FPS'e kadar çıkan değer, 70'den fazlasına çıkmıyor.

Yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Anakartınızın modeli nedir?

Turbox H61C diye biliyorum.
Eğer dizüstü bilgisayarda bu sorun varsa ısınmadan dolayıymış, benim masaüstü ve sorunumu throttle stop programıyla çözdüm. Normalde görev yöneticisinde gözüken temel hızım 3,20 GHz ama Turbo ile 3,40'a çıkıyordu ben de onu o uygulamayla tekrar 3,20'ye azalttım ne ısınma oluyor ne de işlemci frekansı düşüyor.
Donanımlarımı şöyle güncelleyeyim; AMD RX550 4 GB ekran kartı,
İşlemcide i5-3470 4 veya 5. nesil diye hatırlıyorum yanlış da olabilir, anakartımı da Turbox H61C diye biliyorum.

Sizin sorununuz ekran kartından dolayı sanırım. APU bir işlemciniz varsa ve harici bir ekran kartı taktıysanız harici ekran kartınız ile oyunu çalıştırmıyor olabilir. Çünkü ekran kartınız %0 kullanılıyor olarak gözüküyor.
Hocam ekran kartı kullanımı soldaki değer, yani yüzde 41 kullanılıyor şu anda. Oyun sırasında yüzde yüze çıkıyor zaten. Sıfır olarak gözüken ayarın ne olduğunu bilmiyorum. MSİ Afterburner'ı kurcalarken açmış olabilirim. Dizüstü kullanıyorum zaten harici ekran kartı yok. i3 1115G4 işlemci var.

Anakartınızın modeli nedir?

Turbox H61C diye biliyorum.
Eğer dizüstü bilgisayarda bu sorun varsa ısınmadan dolayıymış, benim masaüstü ve sorunumu throttle stop programıyla çözdüm. Normalde görev yöneticisinde gözüken temel hızım 3,20 GHz ama Turbo ile 3,40'a çıkıyordu ben de onu o uygulamayla tekrar 3,20'ye azalttım ne ısınma oluyor ne de işlemci frekansı düşüyor.

Son düzenleme:
Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı