Çözüldü Oyun oynarken kapanan bilgisayar açılmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

UserBey

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşkar merhaba. Bu gün oyun oynarken bir anda bilgisayar kapanmıştı. Eskisi gibi ekran kartının kısa devre yapıp kapattığını düşündüm fakat ekran kartını çıkarıp çalıştırmayı deneyince açılmadı. Sizce anakart mı bozuldu PSU mu?

Çözüm
Öncelikle, BIOS pilini çıkarıp 5-6 saat bekletin. Ardından takıp yeniden deneyin. Büyük ihtimalle düzensiz voltaj nedeniyle anakartınız kendini korumaya aldı. Dediğimi yapıp tekrar deneyin.
Arkadaşkar merhaba. Bu gün oyun oynarken bir anda bilgisayar kapanmıştı. Eskisi gibi ekran kartının kısa devre yapıp kapattığını düşündüm fakat ekran kartını çıkarıp çalıştırmayı deneyince açılmadı. Sizce anakart mı bozuldu PSU mu?

Sistem özellikleriniz ve psunuzu detaylı olarak bilgilendirirseniz ona göre yardımcı olmaya çalışalım çok yönlü düşünmekte yarar var size daha kısa sürede yardımcı oluruz.

Bence hiç tepki yoksa PSU kaynaklıdır. Yine de PSU kaynaklı sorunlar genelde patlama, duman tarzı şeylerle kendini belli eder. Sorunu tam olarak anlamamız için ayrıntı vermeniz iyi olur.

Selamlar, herangi bir mavi ekran ve ya başka bir hata aldınız mı? Direk olarak mı kapandı?
Direkt kapandı
Sistem özellikleriniz ve psunuzu detaylı olarak bilgilendirirseniz ona göre yardımcı olmaya çalışalım çok yönlü düşünmekte yarar var size daha kısa sürede yardımcı oluruz.

4 GB RAM vardı upgrade edecektim.
GTX 950 ekran kartı var.
Q9550 işlemci var OC yapmıştım 3.41 GHz'de iyi bir soğutucu ile çalışıyor.
400W PSU vardı.
Bence hiç tepki yoksa PSU kaynaklıdır. Yine de sorunu tam olarak anlamamız için ayrıntı vermeniz iyi olur.

İlk başta bir işlemci fanı ufak hareket yaptı beslemeyi alıyor fakat kısa devreden kapanıyor gibi geldi.
Ekran kartını söküp denemiştim yine çalışmamıştı anakartta kısa devre olabilir.

Öncelikle, BIOS pilini çıkarıp 5-6 saat bekletin. Ardından takıp yeniden deneyin. Büyük ihtimalle düzensiz voltaj nedeniyle anakartınız kendini korumaya aldı. Dediğimi yapıp tekrar deneyin.

Çözüm

BIOS sıfırlanması için 5 dk bile yeterlidir 5 saate gerek yok siz garantiye alın Max yarım saat bekletin sonra geri takın.

BIOS sıfırlanması için 5 dk bile yeterlidir 5 saate gerek yok siz garantiye alın Max yarım saat bekletin sonra geri takın.

Cevabınız için teşekkür ederim. Anakart zaten eskidiydi değiştirecektim. Bozuldu diye çöpe attıydım anakartı. Yinede teşekkür ederim.

Geri
Yukarı